RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dedykowany Janowi Pawłowi II i rocznicy Cudu nad Wisłą”. Dziś koncert uwielbienia w TVP1

„Kto nie może uczestniczyć w koncercie fizycznie, może to uczynić przez pośrednictwo TVP” (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 21 na Jasnej Górze odbędzie się koncert „Abba, Ojcze – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”. To widowisko muzyczne przygotowane przez Telewizję Polską pod batutą Piotra Rubika.

Prezydent na Jasnej Górze. „Tego bym bardzo chciał”

Powinno być więcej wzajemnego szacunku; może właśnie poprzez wzajemny szacunek jesteśmy w stanie ostudzić trochę temperaturę emocji – powiedział...

zobacz więcej

– Ten koncert będzie dziękczynieniem za świętego Jana Pawła II i za Cud nad Wisłą, za tych wszystkich, którym zawdzięczamy naszą wolność. Jan Paweł II wspominał, że urodził się w 1920 r., gdy nawała wojsk bolszewickich zmierzała pod Warszawę; pamiętam z nagrania taką wypowiedź Jana Pawła II: „Proszę was, rodaków, żebyście pamiętali o męczeństwie, o heroizmie, o patriotyzmie i o miłości tych, którzy wtedy bronili ojczyzny. Nie zapominajcie o nich – przypomniał przeor Jasnej Góry ojciec Samuel Pacholski:

Na Błoniach Jasnogórskich wystąpi plejada polskich gwiazd, między innymi zespół Pectus, Anna Wyszkoni, Katarzyna Cerekwicka, Halina Mlynkova i Rafał Brzozowski. Usłyszymy „Barkę”, „Abba, Ojcze”, ale też piosenki, które powstały na kanwie polskich i zagranicznych przebojów.

– Koncert jest zaproszeniem do wspólnego świętowania. O godz. 21 na Błoniach Jasnogórskich rozpoczniemy modlitwę Apelu Jasnogórskiego, a potem będzie wspólne śpiewanie. Ten koncert to jest właściwie zaproszenie do wspólnego śpiewania piosenek i pieśni, które lubił Jan Paweł II. Kto tylko się identyfikuje z nim, kto chce przeżyć dobrze tę uroczystość wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny i oddać hołd bohaterom sprzed stu lat, myślę, że powinien, jeśli nie fizycznie, to przynajmniej przez pośrednictwo TVP w tym koncercie uczestniczyć – mówił przeor Jasnej Góry.

Wieczór uwielbienia z Jasnej Góry transmitowany będzie w TVP1. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Organizatorzy koncertu to TVP, Klasztor Jasnogórski i „Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów”.

źródło:
Zobacz więcej