RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmigłowiec, który wpadł do Wisły był sprawny. Jest oświadczenie

Śmigłowiec był w bardzo dobrym stanie technicznym (fot. PAP/Leszek Szymański)

Szkoła lotnicza SALT Aviation, do której należał śmigłowiec Robinson R44 zapewnia, że w chwili katastrofy był sprawny. Śmigłowiec wpadł do Wisły z instruktorem i kursantką w Sadach Niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego.

Śmigłowiec wpadł do Wisły. Są ranni, z maszyny wycieka paliwo

Dwie osoby w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitala po tym, jak do Wisły na wysokości miejscowości Sady (pow. nowodworski) wpadł...

zobacz więcej

„Chcielibyśmy poinformować, że śmigłowiec był w bardzo dobrym stanie technicznym, wylatał nieco ponad 10 godzin od ostatniego przeglądu technicznego, przegląd wykonała doświadczona, autoryzowana stacja obsługowa” – wydała oświadczenie szkoła pilotażu w Nowym Dworze Mazowieckim SALT Aviation.

„Po drugie pilot instruktor, który wykonywał lot, ma na koncie setki podobnych, lata regularnie, jest utytułowanym zawodnikiem sportu śmigłowcowego i mamy nadzieję, że jak najszybciej wróci do latania. Nie mamy niestety żadnej wiedzy co mogło być przyczyną wypadku” – podano w informacji. Sprawa jest prowadzona przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

„Tym samym powstrzymujemy się od wszelkich dalszych komentarzy i spekulacji” – zwrócono uwagę w poście.

źródło:
Zobacz więcej