RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

YouTube odmówił publikacji „Kilku dni”. Harcerze chcieli upamiętnić Powstanie Warszawskie

Młodzi harcerze chcieli udostępnić film krótkometrażowy o Powstaniu Warszawskim szerszej publiczności w internecie (fot. youtube/prinscreen)

YouTube odmówił publikacji filmu krótkometrażowego „Kilka dni” o bohaterach Powstania Warszawskiego, przygotowanego przez grupę harcerzy z całej Polski. Serwis odmówił publikacji, gdyż, jak uznano, film przekazywał treści promujące przemoc i szerzące nienawiść

Ratusz nie chce przetłumaczyć raportu o stratach Warszawy. „Dba o dobre samopoczucie Niemców”

„Pytanie sformułowane we wniosku nie mieści się w zakresie spraw” wskazanych w ustawie o dostępie do informacji publicznej – czytamy w odpowiedzi...

zobacz więcej

19-letnia harcerka zebrała kilka młodych osób z całej Polski chętnych do realizacji projektu upamiętniającego Powstanie Warszawskie. W ten sposób powstała Harcerska Grupa Filmowa „Dubel”, która w ciągu kilku dni – bez dodatkowych funduszy – utworzyła film „Kilka dni”.

Gotowy materiał młodzi harcerze chcieli udostępnić szerszej publiczności w internecie. Youtube odmówił jednak publikacji, gdyż, jak uznano film przekazywał treści promujące przemoc i szerzące nienawiść.

– Chcieliśmy tylko przekazać młodym ludziom wiedzę i opowiedzieć historię, która przydarzyła się naprawdę – powiedziała dla portalu „wpolityce.pl” harcerka ZHR Aniela Puścikowska, kierownik produkcji filmu.

– Czy film nie został opublikowany, ponieważ szerzy niewygodną prawdę historyczną? – zastanawia się pomysłodawczyni filmu.

TVP Historia zaprasza na dokument o żołnierzach gen. Maczka

Dziś o 19.15 TVP Historia pokaże film dokumentalny przybliżający prawdziwe historie żołnierzy podległych generałowi Stanisławowi Maczkowi w czasach...

zobacz więcej

Po odmowie publikacji nagrania na YouTube Mira Raghavacharya skierowała apel o ponowne rozpatrzenie prośby. Ponownie otrzymała negatywną odpowiedź. „Po kolejnym przeglądzie zawartości, stwierdziliśmy, że wideo narusza nasze Wytyczne Wspólnotowe oraz podtrzymaliśmy naszą pierwotną decyzję” – napisał w wiadomości zespół YouTube.

Twórcy filmu o bohaterach Powstania Warszawskiego nie ukrywają smutku, że nie mogą podzielić się wartościami patriotycznymi na YouTube. – Jest nam przykro, że popularny serwis, który chętnie ogląda młodzież nie chce propagować bliskich i ważnych dla nas wartości, jak patriotyzm, odwaga. Chcieliśmy tylko pokazać, że powstańcy, to byli ludzie tacy jak my. Mieli swoje plany, swoje życie, swoje marzenia, które wojna obróciła w ruinę – powiedział dziennikarce wpolityce.pl harcerz ZHP Piotr Zbroński – aktor, który w filmie przyjął rolę zastrzelonego powstańca.W serwisie internetowym dostępne są tylko – zwiastun i ujęcia wykonane podczas nagrywania filmu.

źródło:
Zobacz więcej