RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zostawiła 2-letnie dziecko w nagrzanym pokoju. Po dwóch dniach zmarło z pragnienia

Będąca w głębokiej depresji oskarżona przyznała się do winy i zeznała, że nie spodziewała się, że dziecko może umrzeć w zamkniętym pokoju (fot. PAP/P. Werewka)

Na 7,5 roku więzienia skazał w czwartek sąd okręgowy w Moenchengladbach 28-letnią kobietę za zaniedbanie ze skutkiem śmiertelnym swojego dwuletniego syna Leona w kwietniu zeszłego roku - poinformowała niemiecka prasa. Dziecko umarło z pragnienia pozostawione w przegrzanym pokoju.

Szwedzkie podejście do epidemii się nie sprawdza

Rezygnacja z lockdownu i kontrolowane rozprzestrzenianie się koronawirusa nie wytworzyły zakładanej odporności szwedzkiego społeczeństwa - piszą...

zobacz więcej

Sąd uznał, że mieszkająca w miejscowości Grevenbroich kobieta świadomie zostawiła na dwa dni swoje dziecko bez opieki w zamkniętym i przegrzanym pokoju w swoim mieszkaniu. Według sądu dziecko umarło z pragnienia.

W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że nie da się obecnie ustalić dokładnej daty śmierci chłopca, nie można było zatem udowodnić matce zabójstwa. Dlatego kobieta skazana została na 7,5 roku więzienia za zaniedbanie ze skutkiem śmiertelnym.

Będąca w głębokiej depresji oskarżona przyznała się do winy i zeznała, że nie spodziewała się, że dziecko może umrzeć w zamkniętym pokoju.

źródło:
Zobacz więcej