RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żmija ukryła się w kuchni [WIDEO]

Żmija zygzakowata zaskoczyła w środę mieszkańca miejscowości Lędyczek w województwie wielkopolskim. Powiadomił on policję z miasta Okonek o wpełzającym do jego mieszkania wężu. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali i odłowili gada spod mebli w kuchni. Policja udostępniła nagranie z wypuszczenia żmii do naturalnego środowiska.

Szokujący gość na poznańskiej uczelni. Wąż wpełzł do platformy dla niepełnosprawnych

Wąż dostał się do platformy dla osób niepełnosprawnych – takie zgłoszenie otrzymali strażnicy Ekopatrolu w Poznaniu. O zdarzeniu na terenie jednej...

zobacz więcej

Podczas akcji policjanci musieli zachować ostrożność, aby żmija ich nie ukąsiła. Po złapaniu węża umieścili go w plastikowym wiaderku, po czym przenieśli w bezpieczne miejsce. 27-latek podziękował funkcjonariuszom za pomoc.

Jak ocenił oficer prasowy Maciej Forecki, mężczyzna przyjął właściwą reakcję. Zaraz po zauważeniu węża powiadomił o tym służby, co pozwoliło na szybkie odłowienie żmii, dzięki czemu uniknięto groźnych konsekwencji ukąszenia.

Jak przypomina wielkopolska policja, „w Polsce występuje kilka gatunków węży, ale jadowita jest jedynie żmija zygzakowata, a jej jad powoduje przyspieszenie rytmu serca, bóle głowy, nudności, wymioty i może prowadzić do omdlenia”.

źródło:
Zobacz więcej