RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odwołana wiceprezydent Poznania: Nie boję się konfrontacji z Jackiem Jaśkowiakiem

Kierzek-Koperska zapisała się do Platformy Obywatelskiej, do której należy także Jacek Jaśkowiak, który odwołał ją ze stanowiska wiceprezydent Poznania (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Była zastępczyni prezydenta Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska zapisała się do Platformy Obywatelskiej. Oznacza to, że należy teraz do tej samej partii co prezydent miasta Jacek Jaśkowiak, który miesiąc temu odwołał ją ze stanowiska poprzez SMS. Wcześniej Kierzek-Koperska była też szefową Nowoczesnej w Wielkopolsce, która – jeszcze przed odwołaniem z urzędu – cofnęła jej rekomendacje.

Jaśkowiak odwołał wiceprezydent przez SMS. „Totalne świństwo”

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odwołał swoją zastępczynię Katarzynę Kierzek-Koperską. Chociaż o decyzji mówiło się od dawna, to sposób...

zobacz więcej

– Nie boję się konfrontacji z panem prezydentem – powiedziała Radiu Poznań Katarzyna Kierzek-Koperska.

Jak podkreśliła była wiceprezydent Poznania, chce nadal aktywnie angażować się w politykę i nie zmieniła swoich poglądów.

– To jest duża partia, każdy może w niej działać, jeżeli tylko będzie chciał. Mam swój obszar działania. Chciałabym się skupić na tematach, którymi się zajmowałam, czyli ochrona środowiska, ale również chciałabym mocno zaktywizować kobiety do polityki. Nie sądzę, że są to bliskie tematy panu prezydentowi, więc może być tak, że nie będziemy musieli się spotykać i kontaktować, a działać jednocześnie w tej samej partii – przekazała poznańskiej rozgłośni radiowej.

Zaznaczyła, że to partia Nowoczesna wykreśliła ją z działania. Według Kierzek-Koperskiej, lider partii Adam Szłapka wszedł w układ z Jackiem Jaśkowiakiem, co doprowadziło do utraty przez nią stanowiska zastępcy prezydenta Poznania.

źródło:
Zobacz więcej