RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef MON: Dziękuję za postawę żołnierzy, wzorowanej na tej sprzed 100 lat

Mariusz Błaszczak jest ministrem obrony narodowej od 2018 roku (fot. PAP/Piotr Nowak)

– Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego za ich postawę, wzorowaną na postawie żołnierzy walczących w Bitwie Warszawskiej; polski żołnierz reaguje wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy, i to jest bohaterstwo czasów pokoju – powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

Bitwa Warszawska. Specjalny serwis i premiery filmów

Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej przygotowano interaktywny serwis www.bitwa1920.gov.pl. Powstał on przy współpracy Biura Programu...

zobacz więcej

W Ministerstwie Obrony Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia żołnierzom Wojska Polskiego wyróżnień i odznaczeń za wzorową służbę oraz czyny bohaterskie.

Szef MON odnosząc się do Bitwy Warszawskiej 1920 r. podkreślił, że polscy żołnierze walczący z bolszewikami wyróżnili się niezwykłą dzielnością. – Nasi przodkowie wykazali się niezwykłą postawą, godną żołnierza Wojska Polskiego - dodał.

– Kiedy wręczałem wyróżnienia żołnierzom, dziękowałem za ich postawę, wzorowaną na tej postawie sprzed 100 lat. Ważna jest codzienna służba, ale ważne są także reakcje żołnierzy Wojska Polskiego, kiedy są formalnie poza czasem służby, kiedy mają czas wolny – mówił.

Zdaniem szefa resortu obrony narodowej, żołnierz Wojska Polskiego reaguje wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy, i niesie pomoc. – To jest bohaterstwo czasów pokoju i bohaterstwo, które zasługuje na docenienie – podkreślił Błaszczak.

Podziękował także żołnierzom za to, że „dzięki ich codziennej służbie Polska jest bezpieczna”.

źródło:
Zobacz więcej