RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa. Na jednym z mostów pojawi się sześć nowych fotoradarów

Most Księcia Józefa Poniatowskiego. Czy będzie bezpieczniej? (fot. ZDM)

„Most Poniatowskiego zyska sześć fotoradarów. Właśnie rozpisaliśmy przetarg na urządzenia” – poinformował stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Jak podkreślono, sprzęt może zacząć działać już w ciągu kilku miesięcy.

Kierowca furgonetki pro-life do Trzaskowskiego: Mamy dokumenty. Idziemy na policję

Jan Bienias jeździ furgonetką Fundacji Pro-Prawo do Życia od niemal 2 lat. W rozmowie z portalem tvp.info przyznaje, że widział już wiele, ale...

zobacz więcej

Mimo obietnic kolejnych prezydentów Warszawy, liczba mostów w stolicy wciąż jest niewystarczająca. W godzinach szczytu tysiące kierowców stoją w gigantycznych korkach, by przeprawić się z jednej strony Wisły na drugą.

Teraz ZDM poinformował, że na jednym z takich przejazdów chce zamontować aż sześć fotoradarów – po trzy po północnej i południowej stronie mostu, m.in w pobliżu wieżyc i przystanków tramwajowych po lewobrzeżnej stronie.

„Poprawa bezpieczeństwa na moście Poniatowskiego, choć niezbędna, jest skomplikowana. Podstawą jest skłonienie wszystkich kierowców do przestrzegania ograniczenia prędkości do 50 km/h, a miejscami do 40 km/h – dziś nagminnie ignorowanego” – informują służby.

Zgodę na umieszczenie fotoradarów na zabytkowym moście musiał wydać konserwator zabytków. Od razu po jej otrzymaniu rozpisano postępowanie.

źródło:
Zobacz więcej