RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eliminacje Ligi Mistrzów. Legia poznała rywala

Do meczu pomiędzy Legią a Linfield dojdzie na stadionie w Warszawie (fot. Reuters/Kacper Pempel)

Linfield FC będzie rywalem Legii Warszawa w 1. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Klub z Irlandii Północnej miał rywalizować w rundzie wstępnej z KF Drita Gnjilane, ale zespół z Kosowa został ukarany walkowerem.

Losowanie Ligi Mistrzów. Henning Berg może wrócić na Legię

Ararat-Armenia Erywań lub Omonia Nikozja – to potencjalni rywale Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dodatkowego smaczku...

zobacz więcej

Mistrzowie Kosowa i Irlandii Północnej mieli zmierzyć się we wtorkowy wieczór w Nyonie, ale w tej pierwszej ekipie wykryto koronawirusa. Najpierw spotkanie zostało przełożone, a teraz odwołane przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA), o czym na swojej stronie internetowej poinformowała Legia.

„Choć – zgodnie z zasadami europejskiej federacji – mecz można rozegrać, gdy zdrowych jest przynajmniej 13 zawodników, w zespole Drity zakażenie wykryto zbyt późno. Nie pozwoliło to ze stuprocentową pewnością wykluczyć zakażenia u któregokolwiek z pozostałych członków zespołu, stąd spotkanie po prostu nie mogło się odbyć. Według restrykcji UEFA zostało więc odwołane i rozstrzygnięte walkowerem na korzyść Linfield FC” – napisano.

Warszawski klub podejmie Linfield 18 sierpnia. Aby awansować do fazy grupowej musi pokonać tego rywala, a następnie Ararat-Armenia lub Omonię Nikozja i dwóch kolejnych rywali.

źródło:
Zobacz więcej