RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uber może czasowo zawiesić usługi w Kalifornii

Firmy Uber i Lyft mają około tygodnia na odwołanie się od wstępnego nakazu wydanego przez sąd (fot pixabay.com/freestocks-photos)

Firmie Uber na terenie Kalifornii grozi prawdopodobnie tymczasowe zawieszenie usług. Może się tak stać, jeśli sąd nie uchyli niedawnego orzeczenia, które nakazuje firmie klasyfikowanie swoich kierowców jako pracowników pełnoetatowych.

Uber zapowiada zwolnienia tysięcy pracowników

Kompania „Uber” zwolni blisko 4 tysiące osób. To 14 procent zatrudnionych w spółce pracowników na pełnym etacie. Niektórzy zostaną odesłani na...

zobacz więcej

Firmy Uber i Lyft mają około tygodnia na odwołanie się od wstępnego nakazu wydanego przez kalifornijski sąd, który zabrania firmom dalszego klasyfikowania swoich kierowców jako niezależnych pracowników.

Wykonanie nakazu będzie wymagało od Ubera i Lyft zapewnienia pracownikom świadczeń i ubezpieczenia na wypadek bezrobocia.

Prokurator generalny Kalifornii i trzech prawników miejskich wnieśli pozew przeciwko firmom na mocy nowego prawa stanowego (Assembly Bill 5), którego celem jest zaklasyfikowanie jako pracowników pełnoetatowych tych, którzy mają kluczowe znaczenie dla działalności firmy.

Przedstawiciele firm Uber i Lyft oświadczyli, że odwołają się od decyzji w ciągu 10 dni, zanim wejdzie ona w życie.

źródło:
Zobacz więcej