RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chłopiec z Nigerii zatańczył w błocie. Dostał stypendium American Ballet Theatre [WIDEO]

Chłopak z Nigerii zatańczył w błocie na deszczu. Dostał stypendium American Ballet Theatre [WIDEO](fot. Instagram/Leap of Dance Academy)

Ten taniec w deszczu 11-letniego chłopca z Nigerii poruszył serca milionów widzów. Anthony Madu będzie mógł teraz spełnić swoje marzenia. Dzięki wsparciu aktorek Violi Davis i Cynthii Erivo Anthony będzie mógł trenować w American Ballet Theatre – prestiżowym zespole baletowym w Nowym Jorku.

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Chłopi”. Kto w obsadzie?

To jedna z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji filmowych. Autorka słynnego filmu „Twój Vincent” Dorota Kobiela pracuje nad ekranizacją...

zobacz więcej

Film, na którym 11-letni Anthony Madu skacze i wykonuje pełne pasji piruety na zalanej deszczem ulicy, został opublikowany w internecie przez nauczyciela tańca chłopca.

Następnie dzięki wsparciu aktorki Violi Davis (laureatka m.in. Oscara i Złotego Globu) – która udostępniła w sieci wideo z tańcem chłopca – i Cynthii Erivo, Anthony będzie mógł uczyć się tańca w American Ballet Theatre – prestiżowym zespole baletowym w Nowym Jorku.

To dzięki aktorkom tańcem uzdolnionego 11-latka zainteresowała się branża baletowa. Zaproponowano mu stypendium w Amerykańskim Teatrze Baletowym w Nowym Jorku.

Chłopiec Będzie miał okazję trenować z jednymi z najlepszych tancerzy baletowych na świecie. Zapytany, jak się czuje, kiedy tańczy, odpowiedział: „Czuję się silny i szczęśliwy”.

– Gdy dorosnę, zostanę zawodowym tancerzem. Taką przyszłość dla siebie widzę – mówi Anthony.

źródło:
Zobacz więcej