RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyścig Bitwy Warszawskiej. Wygrana Bogusławskiego

Na starcie zameldowało się 138 kolarzy (fot. Materiały prasowe)

Marceli Bogusławski z ekipy Wibatech Merx wygrał na stołecznej Agrykoli pierwszy etap kolarskiego Wyścigu Bitwy Warszawskiej, jazdę indywidualną na czas. Na trasie długości 1,6 km wyprzedził o sekundę Nowozelandczyka Samuela Gaze (Alpecin-Fenix).

Rusza Tour de Pologne. Kolarze startują z Chorzowa

W środę w Chorzowie rozpocznie się Tour de Pologne, pierwszy na świecie etapowy wyścig najwyższej kategorii World Tour po blisko pięciomiesięcznej...

zobacz więcej

Stratę jednej sekundy odnotowali także trzeci i czwarty zawodnik - Szwajcar Timon Ruegg (Swiss Racing Academy) oraz Holender Mick van Dijke z młodzieżowej drużyny Jumbo-Visma.

Z Polaków w pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Adrian Banaszek (Mazowsze Serce Polski) - na szóstej pozycji ze stratą dwóch sekund. Taka sama jest kolejność i różnice czasowe w klasyfikacji generalnej.

Wystartowało 138 kolarzy z 23 drużyn. W ostatniej chwili wycofała się norweska ekipa Uno-X z powodu pandemii koronawirusa. Pod koniec tygodnia Polska może zostać zaliczona przez Norwegię do tzw. czerwonej strefy, co oznacza konieczność kwarantanny po powrocie do tego kraju.

Rywalizacja składa się z pięciu etapów. W czwartek kolarze będą się ścigać na trasie wokół Radzymina (147 km). Wyścig upamiętnia setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zakończonej zwycięstwem Wojska Polskiego nad bolszewikami.

źródło:
Zobacz więcej