RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syria: Prezydent Asad zaniemówił na kilka minut podczas wystąpienia

Państwowe media syryjskie nie wspominają o stanie zdrowia Asada (fot. Pool BENAINOUS/HOUNSFIELD/Gamma-Rapho via Getty Images)

Prezydent Syrii Baszar al-Asad zaniemówił na kilka minut z powodu spadku ciśnienia krwi podczas wygłaszania przemówienia w parlamencie, po czym dokończył wystąpienie i wrócił do normalnej pracy – poinformował w środę pałac prezydencki w Damaszku.

Wojna w Syrii. Od początku roku zginęło co najmniej trzystu cywilów

Co najmniej 300 cywilów zginęło w Syrii od początku roku – ogłosiła ONZ. Chodzi o osoby, które poniosły śmierć w czasie prowadzonej przez syryjskie...

zobacz więcej

Jak zauważa agencja AP, nic nie wiadomo, by 54-letni Asad miał jakiekolwiek problemy zdrowotne. Wcześniej w środę państwowe media syryjskie podały, że przemówienie miało dotyczyć wyborów parlamentarnych, które odbyły się w zeszłym miesiącu.

Opozycja syryjska i Stany Zjednoczone potępiły przeprowadzenie wyborów w kraju będącym w stanie wojny od 2011 r., gdy większość przeciwników politycznych reżimu żyje na wygnaniu czy na obszarach będących poza kontrolą władz w Damaszku. W głosowaniu nie uczestniczyły miliony Syryjczyków poza granicami kraju.

Państwowe media syryjskie nie wspominają o stanie zdrowia Asada. Jego kraj pogrążony jest w zapaści gospodarczej przez wojnę, w której zginęły setki tysięcy ludzi a miliony zostały zmuszone opuścić swoje domy.

źródło:

Zobacz więcej