RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowy komunikat GIF. Ten lek wycofano z obrotu

Decyzja GIF została wydana w środę (fot. Contributor/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii kropli uspokajających spokojnych (Guttae Sedative). W uzasadnieniu decyzji wskazano, że powodem wycofania tego produktu jest stwierdzenie wady jakościowej.

Cierpisz na bezsenność? Sprawdź, co może ci pomóc

Osoby zmagające się z bezsennością stale poszukują nowych sposobów na uporanie się z tym uciążliwym problemem. Zwolennicy dobrze znanych, cenionych...

zobacz więcej

Decyzja GIF została wydana w środę; opublikowano ją na stronie internetowej Inspektoratu Farmaceutycznego.

Z obrotu w całym kraju zostały wycofane krople uspokajające spokojne (Guttae Sedative) z serii o numerze: 011219. Termin ważności dla leku to październik 2022 r.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. W orzeczeniu podano, że „badana próbka produktu leczniczego w zakresie przebadanego parametru nie spełnia wymagań określonych w dokumentacji produktu leczniczego dla ogólnej liczby dronoustrojów tlenowych – TAMC”.

W pouczeniu decyzji wskazano, że nie służy od niej odwołanie, ale strona w ciągu 14 dni od doręczenia decyzji może zwrócić się do GIF z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy.

źródło:
Zobacz więcej