RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzeczniczka Lewicy o sprawie „Margot”: Bunt i rewolucja nigdy nie są grzeczne i estetyczne

Anna Maria Żukowska odniosła się do zatrzymania Michała Sz., „Margot” (fot. PAP/Leszek Szymański; Fundacja Pro Tv)

– Dotąd osoby LGBT+ walczyły o swoje prawa w sposób pokojowy – i nie było z tego żadnego efektu. (...) Bunt jest bronią bezsilnych. Bunt i rewolucja nigdy nie są grzeczne i estetyczne – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Anna Maria Żukowska. Słowa są komentarzem do zatrzymania Michała Sz., „Margot” – aktywisty LBGT, który napadł na działacza pro-life. „Żukowska nazywa sprawę po imieniu: rewolucja. Rewolucja LGBT. A każda rewolucja inspirowana jest ideologią” – komentuje sprawę dziennikarz Wojciech Wybranowski.

„Albo Sowieci, albo wy, pedały”. Margot o Polsce, której chce po areszcie

Fajnie by było wyjść za dwa miesiące w czymś, co nie jest Polską, więc albo Sowieci, albo wy, pedały – mówi na nagraniu opublikowanym w sieci...

zobacz więcej

– Nie bronię zachowania, tylko prawa „Margot” do konstytucyjnego prawa do obrony przysługującej każdemu oraz prawa do równego traktowania przez wymiar sprawiedliwości. Przy okazji tej sprawy mam jednak refleksję, że dotąd osoby LGBT+ walczyły o swoje prawa w sposób pokojowy – i nie było z tego żadnego efektu. Przez lata nic się nie zmieniło w sprawie małżeństw jednopłciowych czy choćby związków partnerskich – mówi Żukowska.

– Bunt jest bronią bezsilnych. Bunt i rewolucja nigdy nie są grzeczne i estetyczne. Wcześniej na rozmaitych innych demonstracjach dochodziło do mniejszych lub większych aktów agresji. Problemem jest nierówne podejście do sprawców – przekonuje.

Żukowska stwierdziła też, że „nie przesądza o winie »Margot«”, mimo że nagranie, na którym widać jak działacz LGBT bije innego człowieka, jest powszechnie dostępne i pokazało je wiele mediów.

– Niezależnie od tego, jak oceniamy zachowanie „Margot”, środki zabezpieczające wykorzystane przez sąd są nadmiarowe – uważa Żukowska.

Słowa rzeczniczki Lewicy skomentował na Twitterze dziennikarz Wojciech Wybranowski.

„Żukowska nazywa sprawę po imieniu rewolucja. Rewolucja LGBT. A każda rewolucja inspirowana jest ideologią. Co należało udowodnić. Jak nauczyły nas Rewolucja Francuska i ta komunistyczna – im bardziej wzniosłymi hasełkami się rewolta podpiera, tym bardziej odmienne są jej efekty” – napisał Wybranowski.

źródło:
Zobacz więcej