RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oficer dyżurny z Kielc pomógł uratować polskiego kierowcę w Anglii

Służby ratowniczy w Anglii zdążyły z pomocą (fot. Gokhan Balci/Anadolu Agency via Getty Images)

Oficer dyżurny komendy miejskiej w Kielcach pomagał w namierzeniu 69-letniego kierowcy, który zasłabł podczas kursu na terenie Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusz wspólnie z właścicielem firmy transportowej ustalili, gdzie mógł się zatrzymać szofer i za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji przekazał te informacje służbom ratowniczym w Anglii, a te zdążyły z pomocą.

Kierowca zdążył powiedzieć przez telefon, że ma zawał. Szybka akcja policji

– Mąż jechał z Francji w stronę Polski. Powiedział, że ma zawał. Ledwo oddychał. Nie odbiera – taki dramatyczny telefon odebrał oficer dyżurny...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami. Do dyżurnego komendy miejskiej policji zadzwonił właściciel firmy transportowej z Kielc. Powiedział, że skontaktował się z nim jeden z jego kierowców mówiąc, że źle się czuje. 69-letni mężczyzna miał mieć problemy zdrowotne, stąd pracodawca obawiał się, że sprawa może być poważna. Tym bardziej, że kierowca znajdował się właśnie w Wielkiej Brytanii.

Przedsiębiorca tłumaczył, że nie udało mu się skontaktować z angielskimi służbami. Oficer dyżurny ustalił dane z GPS ciężarówki i skontaktował się z oficerami Biura Współpracy Międzynarodowej Policji. Biuro przekazało zaś komplet informacji służbom ratunkowym.

Pomoc dla 69- letniego kierowca przyszła na czas. Osłabiony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, którzy udzielili mu fachowej pomocy medycznej.

źródło:
Zobacz więcej