RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezenterka TVP Info ofiarą seksistowskich ataków. „Śmiałam założyć sukienkę z dekoltem”

Prezenterka stała się obiektem drwin z jej wyglądu (fot. TVP Info)
Prezenterka stała się obiektem drwin z jej wyglądu (fot. TVP Info)

Dziennikarka i prezenterka TVP Info Karolina Pajączkowska stała się obiektem ataków w mediach społecznościowych. Internauci za cel kpin obrali sobie jej wygląd – podczas serwisu zaprezentowała się w sukience. Pajączkowska w poście na Instagramie oświadczyła, że zdecydowanie sprzeciwia się seksizmowi.

Z TVN24 do TVP Info. Karolina Pajączkowska poprowadzi serwisy informacyjne

Już 10 listopada na antenie TVP Info zadebiutuje Karolina Pajączkowska. Specjalizująca się w tematyce międzynarodowej prezenterka będzie prowadziła...

zobacz więcej

Karolina Pajączkowska od listopada 2019 r. pracuje w TVP Info. Specjalizująca się w tematyce międzynarodowej prezenterka prowadzi dla widzów serwisy informacyjne. Do Telewizji Polskiej przeszła z redakcji TVN24 BiS.

We wtorek Pajączkowska prowadziła z innym prezenterem popołudniowy serwis informacyjny. Jej wygląd w sukience stał się obiektem drwin i seksistowskich komentarzy.

Prezenterka postanowiła odpowiedzieć na nie. W poście na Instagramie napisała o kolejnej wrzawie na Twitterze, którą chce mieć już za sobą.

„Tak! Mam biust. Tak wykarmiłam nim mojego syna! Tak, śmiałam założyć́ sukienkę̨ z dekoltem” – czytamy we wpisie Pajączkowskiej. Dalej ironicznie obiecuje: „Jutro zostawię biust w domu”.

„Zacznę też nosić burkę,̨ bo przecież kobiecie nie przystoi się pokazywać. A do tego śmiem być dziennikarką! Więc muszę być głupia i tylko za sprawą urody dostałam pracę. Bo przecież nie jest możliwe, żeby kobieta była ładna i inteligentna” – kontynuuje.

Na koniec napisała, że „to jest chore”. „Walczymy o prawa społeczności LGBT, podczas gdy to my, wszystkie kobiety, wciąż jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu!! Obudźcie się, ludzie” – pisze.

Kolejna wrzawa na Twitterze.. Tak więc miejmy to za sobą: TAK! Mam biust. TAK wykarmiłam nim mojego syna! TAK śmiałam założyć sukienkę z dekoltem �� Obiecuje, że jutro zostawię biust w domu. Zacznę też nosić burkę bo przecież kobiecie nie przystoi się pokazywać. A do tego śmiem być dziennikarką!! Więc muszę być głupia i tylko za sprawą urody dostałam pracę. Bo przecież nie jest możliwe żeby kobieta była ładna i inteligentna �� Skoro noszę podkreślające figurę sukienki to znaczy, że nadaję się tylko do włoskiej telewizji Rai.. To jest chore!!!! Walczymy o prawa społeczności LGBT podczas gdy to my -wszystkie kobiety wciąż jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu!! Obudźcie się ludzie ����❌❌ #seksizmstop #jestemkobietą #mamprawożyćjakchcę

null

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej