RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad 5 mln przypadków infekcji SARS-CoV-2 w USA

Zmarło w sumie 164 480 osób (fot. Reuters)

W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano w ciągu ostatniej doby 53 029 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 1110 kolejnych zgonów – wynika najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

WHO rozmawia z Moskwą o rosyjskiej szczepionce przeciwko koronawirusowi

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i rosyjskie władze zdrowotne omawiają proces przyznania ewentualnej wstępnej kwalifikacji WHO dla...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Oznacza to, że od wybuchu pandemii zdiagnozowano w Stanach Zjednoczonych ponad 5 138 850 przypadków infekcji SARS-CoV-2. Zmarło w sumie 164 480 osób.

Prezydent Donald Trump ogłosił, że rząd USA kupi 100 mln dawek eksperymentalnej szczepionki Moderna na koronawirusa. Testy przeprowadzane na ludziach są już na końcowym etapie.

– Inwestujemy w rozwój i produkcję sześciu najlepszych szczepionek, aby zapewnić ich szybką dostawę. Wojsko jest gotowe do działania, jest gotowe dostarczyć szczepionkę Amerykanom, gdy tylko zostanie ona w pełni zatwierdzona przez FDA (Agencję ds. Leków i Żywności), a jesteśmy bardzo blisko tego zatwierdzenia – mówił Trump na konferencji prasowej w Białym Domu.

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna poinformowała w osobnym oświadczeniu, że umowa na jej szczepionkę o wartości 1,53 mld dolarów umożliwi władzom federalnym opcję zakupu do 400 mln dodatkowych dawek.

Stany Zjednoczone zainwestowały już 955 mln dolarów w rozwój szczepionek Moderna. Łączna kwota inwestycji sięga 2,48 mld dolarów – podała firma w komunikacie prasowym.

źródło:

Zobacz więcej