RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napaść na biuro minister, policja prowadzi dochodzenie [WIDEO]

McKenna opublikowała w poniedziałek oświadczenie (fot. Chris Wattie/Reuters)

Policja w Ottawie prowadzi dochodzenie w sprawie napaści na biuro kanadyjskiej minister infrastruktury Catherine McKenna. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie mężczyzny znieważającego minister i pracownicę biura.

Współpracownik TV Polonia skopany na Białorusi. „Wybito mu cztery przednie zęby”

Dziennikarz Jan Roman, który jest współpracownikiem TV Polonia, został w poniedziałek pobity pod komisariatem w Grodnie i przebywa obecnie w...

zobacz więcej

Nagranie upublicznione w miniony weekend trwa 90 sekund, zostało prawdopodobnie wykonane przez mężczyznę, który dzwoni do drzwi biura minister, parlamentarzystki z jednego z okręgów w Ottawie; kiedy drzwi otwiera pracownica biura i wyjaśnia, że są zamknięte ze względu na COVID-19, mężczyzna obrzuca ją i minister obelgami.

McKenna opublikowała oświadczenie, w którym podkreśliła, że wydarzenie z ubiegłego tygodnia nie jest jednostkowe, a jej rodzina i pracownicy biura mają nieustannie do czynienia z agresją.

„Platformy mediów społecznościowych też muszą uznać swoją część odpowiedzialności (...) Jedyne, czego ci ludzie chcą, to uwaga” – napisała na Twitterze minister.

„Jedyna uwaga, jaka im przysługuje, to ta ze strony wymiaru sprawiedliwości” – napisała McKenna. Dodała, że właśnie takie zachowania zniechęcają kobiety do angażowania się w politykę.

„Kanadyjczycy zasługują na coś lepszego” – dodała na Twitterze. na tym portalu społecznościowym widoczna była zorganizowana akcja wulgarnych ataków na minister. Media przypomniały, że tuż po ubiegłorocznych wyborach ktoś namalował sprejem obelżywe słowo na oknie biura parlamentarnego; w tej sprawie dochodzenie nie zostało zamknięte.

źródło:

Zobacz więcej