RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wykonawca „La Bamby” zmarł z powodu komplikacji związanych z Covid-19

Miał 83 lata (fot. Getty Images)

W wieku 83 lat zmarł we wtorek w Kalifornii znany amerykański piosenkarz i gitarzysta Trini Lopez – poinformowały portale pism „Hollywood Reporter” i „Variety”. Popularność przyniosły mu wykonania takich utworów jak „If I Had a Hammer” czy „La Bamba”.

WHO rozmawia z Moskwą o rosyjskiej szczepionce przeciwko koronawirusowi

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i rosyjskie władze zdrowotne omawiają proces przyznania ewentualnej wstępnej kwalifikacji WHO dla...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Joe Chavira, muzyk i partner biznesowy Lopeza, powiedział, że piosenkarz zmarł w szpitalu w Palm Springs z powodu komplikacji związanych z Covid-19. Niedawno obaj nagrali piosenkę, która miała pomóc w zbiórce pieniędzy na walkę z pandemią.

Trini Lopez urodził się w Dallas w Teksasie, w rodzinie meksykańskich imigrantów. Podczas występu w jednym z nocnych klubów w Las Vegas odkrył go Frank Sinatra, który następnie pomógł Lopezowi w rozwoju kariery.

W latach 60. piosenki w jego wykonaniu takie jak „If I Had a Hammer”, „Lemon Tree” i „La Bamba” stały się wielkimi przebojami i przyniosły mu ogromną popularność. Nagrał ponad 60 albumów. Śpiewał zarówno po angielsku, jak i hiszpańsku.

Lopez był także aktorem. Zagrał m.in. w „Parszywej dwunastce”, filmie wojennym z 1967 r. w reżyserii Roberta Aldricha, obok takich gwiazd kina jak Ernest Borgnine, Charles Bronson, John Cassavetes, Telly Savalas i Donald Sutherland. Lopez wystąpił w roli jednego z 12 skazańców.

źródło:

Zobacz więcej