RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Twórcy książek dla dzieci solidarni z LGBT. O agresji lewicowych aktywistów milczą

Autorzy listu nie odnieśli się do faktu, że w trakcie manifestacji, o której mowa, lżono funkcjonariuszy policji, a aktywista LGBT, w którego obronie się ona odbyła, został aresztowany m.in. za napaść (fot. yt/Fundacja Pro Tv; Policja)
Autorzy listu nie odnieśli się do faktu, że w trakcie manifestacji, o której mowa, lżono funkcjonariuszy policji, a aktywista LGBT, w którego obronie się ona odbyła, został aresztowany m.in. za napaść (fot. yt/Fundacja Pro Tv; Policja)

„Głęboko poruszeni wydarzeniami w Warszawie 7 sierpnia 2020 roku i zatrzymaniem przez policję kilkudziesięciu osób, wyrażamy swoją solidarność z osobami LGBT+. (…) „Tęcza, którą wielu z nas wykorzystuje w swojej twórczości i używa jako symbolu równości i miłości, nie jest zagrożeniem!” – czytamy w „Liście solidarności z osobami LGBT+ od twórców książek dla dzieci i młodzieży”. Autorzy listu nie odnieśli się do faktu, że w trakcie manifestacji, o której mowa, lżono funkcjonariuszy policji, a aktywista LGBT, w którego obronie się ona odbyła, został aresztowany m.in. za napaść.

Na zdjęciu wygląda jak ofiara. Jak było naprawdę? [WIDEO]

Co chcesz zrobić? Chcesz mnie wk***ić? – krzyczała rozsierdzona aktywistka LGBT do stojącego nieruchomo młodego chłopaka w piątek na Krakowskim...

zobacz więcej

Na liście zamieszczonej na stronie polskailustracjadladzieci.pl jest ponad 100 nazwisk. „Głęboko poruszeni wydarzeniami w Warszawie 7 sierpnia 2020 roku i zatrzymaniem przez policję kilkudziesięciu osób, wyrażamy swoją solidarność z osobami LGBT+. Opowiadamy się za wolnością i równością i nie zgadzamy się na dyskryminację i nietolerancję” – czytamy.

Autorzy oświadczenia przedstawiają się jako „nieformalna grupa zrzeszającą twórców dla dzieci – pisarzy, ilustratorów, tłumaczy i literaturoznawców”. Jak piszą, w swoich książkach „pokazują świat, edukują, uświadamiają” oraz „starają się przekazać takie wartości, jak odwaga bycia sobą i solidarność z mniejszościami”.

„Kiedy młodzi ludzie, którzy niedawno byli naszymi czytelnikami, sprzeciwiają się indoktrynacji, zniewoleniu, atakom na wolność, stajemy po ich stronie. Wspieramy ich, kiedy walczą o godność i występują przeciwko podziałom i stygmatyzowaniu z powodu tożsamości płciowej” – czytamy.

„Tęcza, którą wielu z nas wykorzystuje w swojej twórczości i używa jako symbolu równości i miłości, nie jest zagrożeniem! (…) Droga tęczowa społeczności! Osoby LGBT+ nie jesteście same!” – dodano w oświadczeniu.

Autorzy nawiązują do zajść, które poprzedziło aresztowanie Michała Sz. ps. „Margot” – aktywisty LGBT, który miał pobić działacza pro-life i demolować ciężarówkę Fundacji Pro – Prawo do Życia. „Jesteście ku***mi”, „faszyści”, „k***y, nie ludzie”, je*** psy” – takie słowa krzyczeli w twarz policjantom uczestnicy demonstracji nagrani m.in. przez policję . Na filmie widać, jak niektórzy protestujący wchodzą na policyjny radiowóz. W trakcie manifestacji zatrzymano 48 agresywnie zachowujących się osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej