RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Mecz potencjalnych rywali Legii odwołany

Mecz miał się odbyć w szwajcarskim Nyonie (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Jeszcze się nie zaczęło, a już czekają nas komplikacje. Nie dojdzie do skutku zaplanowany na dziś mecz rundy wstępnej eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy KF Drita a Linfield FC. Powodem jest wykrycie dwóch przypadków koronawirusa w drużynie z Kosowa. Zwycięzca tej rywalizacji miał być przeciwnikiem Legii w pierwszej rundzie eliminacji.

Losowanie Ligi Mistrzów. Henning Berg może wrócić na Legię

Ararat-Armenia Erywań lub Omonia Nikozja – to potencjalni rywale Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dodatkowego smaczku...

zobacz więcej

Spotkanie miało odbyć się we wtorkowe popołudnie w Szwajcarii. Decyzją miejscowych władz cały zespół Drity został skierowany na kwarantannę. Powodem tego były dwa pozytywne wyniki testów u zawodników mistrza Kosowa.

Jak informuje UEFA, jeden z piłkarzy podczas badania w piątek miał wynik negatywny, ale po powtórnym badaniu w poniedziałek, okazało się, że jest zarażony koronawirusem.

Z kolei inny zawodnik najprawdopodobniej zaraził podczas meczu wcześniejszej rundy eliminacji z andorskim Inter Club d’Escaldes. W opublikowanym komunikacie UEFA stwierdziła, że klub z Bałkanów nie dochował wyznaczonych procedur medycznych.

Zaplanowane na dziś spotkanie zostało odwołane. UEFA najprawdopodobniej przyzna walkowera mistrzowi Irlandii Północnej.

Jeśli tak się stanie, to Linfield będzie rywalem Legii w drodze do Champions League. Spotkanie na Łazienkowskiej planowane jest na 17 sierpnia.

źródło:
Zobacz więcej