RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka Lewicy o „prawdziwych Polakach”: Cieszyli się, gdy Hitler rozwiązywał sprawę Żydów

Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop (fot. PAP/Leszek Szymański)
Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop (fot. PAP/Leszek Szymański)

W Szczecinie przy pomniku Anioła Wolności odbył się protest środowisk LGBT i kontrmanifestacja narodowców. Podczas wydarzenia głos zabrała m.in. posłanka Lewicy Małgorzata Prokop. – To, co dzieje się dzisiaj z mniejszościami w naszym kraju, ze społecznością LGBT, z kobietami, które domagają się swoich praw, to to samo, co tak zwani prawdziwi Polacy robili kiedyś z Żydami – przekonywała.

Wagina jako Najświętszy Sakrament. „Michał Sz. tak promował treści antykatolickie”

Z „szacunkiem” i „tolerancją” na ustach Michał Sz. od dawna miał angażować się w niszczenie pojazdów pro-life czy atakowanie świętych dla katolików...

zobacz więcej

W poniedziałkowy wieczór środowiska LGBT zebrały się, aby na wzór podobnych akcji w innych miastach powiesić na pomniku tęczowe flagi. Radny PiS Dariusz Matecki w rozmowie z portalem tvp.info relacjonował, że mieszkańcy Szczecina przyszli jednak temu przeciwdziałać; pomnik powstał, aby uczcić zamordowanych w Grudniu '70. – To chyba pierwsza taka sytuacja, gdy obywatele nie dopuścili do profanowania lokalnych symboli – ocenił.

Teraz na swoim koncie na Twitterze opublikował nagranie z wypowiedzią Małgorzaty Prokop. Podczas poniedziałkowej manifestacji parlamentarzystka Lewicy miała przekonywać, że mniejszości seksualne są w Polsce traktowane tak jak Żydzi w czasie II wojny światowej.

Prokop stwierdziła, że „tak zwani prawdziwi Polacy odmawiali Żydom życia i pracy we własnym kraju”. – Potem cieszyli się, kiedy Adolf Hitler rozwiązywał sprawę Żydów. A potem wyrywali im zęby nawet z grobów po śmierci. A potem doprowadzili do pogromów w Kielcach i mordu w Jedwabnem – stwierdziła.

Dariusz Matecki ocenia, że zachowanie posłanki Lewicy to abstrakcja. „Złożę zawiadomienie do prokuratury w sprawie tej wypowiedzi” – zapowiedział. Dodał, że „z jednej strony Prokop porównała fikcyjne prześladowania środowisk LGBT do mordów na polskich Żydach, a z drugiej przedstawiła Polaków jako naród sprawców".

Z kolei Prokop, relacjonując poniedziałkowy protest udostępniła w sieci zdjęcie narodowców trzymających transparent z przekreślonymi symbolami swastyki, sierpa i młota oraz napisu LGBT.

„Ten transparent polskiej władzy nie obraża, wręcz przeciwnie wysyłają policję żeby ci... mogli się swobodnie z nim obnosić” – skomentowała.

źródło:
Zobacz więcej