Narodowcy w odpowiedzi na zadymę LGBT przypominają Marsz Niepodległości sprzed lat

Areszt Michała Sz. związany jest z napaścią i uszkodzeniem mienia – podaje warszawska prokuratura (fot. Facebook/Fundacja Pro - Prawo do Życia, arch.PAP/Aleksander Koźmiński)

Żaden dziennikarz Onetu, WP, TVN24, żaden Adam Bodnar nie zająknął się w tej sprawie; dużo było o „wielkiej zadymie” spowodowanej „agresywnymi uczestnikami” Marszu Niepodległości, a nie skrajnie nieprofesjonalnymi działaniami mundurowych – wspominają wydarzenia z 2014 roku przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Narodowcy odpowiadają w ten sposób na „rozdzieranie szat i potok łez” aktywistów LGBT, którzy w weekend starli się z policją, po aresztowaniu Michała Sz. I oceniają, że „brak symetrii jest po prostu obrzydliwy”.

„Jesteście kur**mi, „odsłoniłbyś mordę”. Policja pokazała nowe nagrania z protestów ws. Margot

„Jesteście ku***mi”, „faszyści”, „k***y, nie ludzie”, je*** psy” – m.in. takie słowa krzyczeli w twarz policjantom uczestnicy demonstracji...

zobacz więcej

Przypomnijmy – w piątek policja aresztowała aktywistę Michała Sz. Z kolektywu „Stop Bzdurom”, który pod koniec czerwca napadł na kierowcę fundacji pro-life, niszcząc także ciężarówkę należącą do fundacji. Decyzję o dwumiesięcznym areszcie dla mężczyzny – Michał Sz. Identyfikuje się jako kobieta, „Margot” – podjął sąd.

W związku z aresztem dla aktywisty w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Protestujący przeszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją – zaatakowany został m.in. radiowóz, część demonstrantów była agresywna i wulgarna. Policja zatrzymała 48 osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. czynnego udziału w zbiegowisku i w sobotę zwolniono do domów.

W sprawie „Margot” interweniowała jeszcze w weekend Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović, domagając się zwolnienia aktywisty. Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wysłał do celi zatrzymanego swoją przedstawicielkę, która miała za zadanie „zbadać stan poszanowania praw” podejrzanego.

Nagranie z napaści „Margot” na kierowcę i ciężarówkę fundacji pro-life dostępne jest w internecie.


W obronie aresztowanego aktywisty LGBT i innych zatrzymanych za agresję stanęli także posłowie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a w sobotę przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zorganizowano protest. „Wasz brak symetrii jest po prostu obrzydliwy” – piszą w facebookowym wpisie przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, którzy przypominają, co działo się w czasie Marszu Niepodległości sześć lat temu. Tamte zajścia tylko ironicznie określają mianem „wspaniałych czasów”.

Burza wokół odejścia prezesa radia. Pytają o reakcję Adama Bodnara

„Nie wiem, czy Rzecznik Praw Obywatelskich wesprze zwolnionego za poglądy redaktora Piotra Jedlińskiego, jednak mogę zadeklarować, że Instytut Ordo...

zobacz więcej

„Naćpana antyterrorka (oddziały antyterrorystyczne) wpada na parking przy Stadionie Narodowym, wyciąga ludzi z przypadkowego autokaru, kładzie i skuwa na ziemi. Innych wpycha do pojazdów, grożąc urwaniem łba i każe wypier***ać” – opisują. Przyznają, że oglądając w drodze powrotnej z Warszawy „przecierali oczy ze zdumienia”, bo „choć dym był zawsze:, to takiego pokazu siły policji nie spodziewał się nikt.

Jak oceniają, wówczas nikt nie zabrał głosu w sprawie brutalności policji, wskazując prócz największych mainstremowych mediów także Adama Bodnara, który wówczas związany był z Helsińską Fundacją Praw Człowieka (dopiero w 2015 roku został wybrany na Rzecznika Praw Obywatelskich).

„A teraz widzimy potok łez i rozdzieranie szat, bo sędzia (niezwiązany z dobrą zmianą!) zdecydował o areszcie typa, który w biały dzień napadł na drugiego człowieka, później przechwalając się tym w Internecie” – podsumowują narodowcy, dodając, że „brak symetrii jest po prostu obrzydliwy”.


źródło:
Zobacz więcej