RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podjechał i wyrwał dziewczynce aparat słuchowy. Bez niego jest całkowicie głucha

Dziewczynka bez aparatu zupełnie nie słyszy (fot. Universal Images Group via Getty Images)

Nieznani nastoletni sprawcy ukradli aparat słuchowy 12-latce. Dziewczynka bez niego jest całkowicie głucha. Wielkopolska policja zaapelowała o pomoc w odnalezieniu sprawców. Wyznaczono też nagrodę.

Prasa rolnicza wciągnęła 28-latka. Po chwili stanęła w płomieniach

Do tragedii podczas prac rolniczych doszło w Mirowicach na Pomorzu. Prasa rolnicza wciągnęła pracującego przy niej młodego mężczyznę. Po chwili...

zobacz więcej

Policja informuje, że do kradzieży doszło w poniedziałek na ul. Starołęckiej w Poznaniu na wysokości numeru 170. 12-letnia Julia była na spacerze z siostrą i mamą. Dziewczynka od urodzenia jest niesłysząca. Miała wszczepiony implant słuchu.

Nagle na rowerach podjechało dwóch nastolatków – mama dziewczynek oceniła, że wyglądali na 12-15 lat. Jeden z nich złapał za aparat słuchowy na uchu Julii i go wyrwał. Obaj szybko odjechali. Według policji aparat jest wart 38 tys. zł.

Skradziony procesor dźwięku to Cochlear Nucleus CP 810 koloru beżowego. Na urządzeniu poza nr fabrycznym nie ma jednak żadnych napisów. „Bez niego Julia jest całkowicie głucha. Rodzice nie mają w tej chwili możliwości nabycia nowego” – podaje policja.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w odzyskaniu aparatu i ustaleniu sprawców. Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Informacje można przekazać pod specjalny nr telefonu – 519 064 626

źródło:
Zobacz więcej