RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Doprowadził do potrącenia trojga dzieci na przejściu. Odpowie za wykroczenie

Mężczyzna jadąc bmw uderzył w inny samochód, popychając go na przejście dla pieszych (fot. Policja śląska)

Za wykroczenie, a nie przestępstwo – spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym – odpowie 71-latek, który w piątek w Mikołowie (woj. śląskie) doprowadził do potrącenia trojga małych dzieci. Mężczyzna jadąc bmw uderzył w inny samochód, popychając go na przejście dla pieszych.

Znaleziono zwłoki mężczyzny w rzece

Zwłoki 49-letniego mężczyzny znaleziono w niedzielę nad ranem w rzece Miała w miejscowości Pełcza (pow. czarnkowsko-trzcianecki). Zmarły spożywał...

zobacz więcej

W wyniku kolizji ucierpiały także dwie osoby jadące autem, w które uderzyło bmw. Jak przekazała w poniedziałek mł. asp. Ewa Sikora z mikołowskiej policji, wszyscy poszkodowani doznali na szczęście niezagrażających zdrowiu obrażeń, dlatego cała sytuacja została zakwalifikowana jako wykroczenie, a nie wypadek.

Jak przekazała asp. Sikora, kierujący bmw, który stracił już prawo jazdy, usłyszy zarzut z art. 86 Kodeksu wykroczeń. – Wcześniej trzeba przesłuchać wszystkich świadków i uzyskać pisemną opinię biegłego na temat obrażeń osób poszkodowanych – wskazała policjantka.

Zgodnie z art. 86 Kodeksu wykroczeń, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

Polska rowerzystka spadła ze zbocza w słowackiej części Pienin

48-letnia turystka z Polski została ranna w Pieninach na Słowacji po tym, jak spadła z roweru i zsunęła się 15 metrów ze zbocza. Ratownicy z...

zobacz więcej

Do groźnej sytuacji doszło w piątek wieczorem na oznakowanym przejściu da pieszych na drodze krajowej nr 81, czyli tzw. wiślance. 35-letnia mieszkanka Mikołowa przechodziła przez przejście wraz ze swymi dziećmi w wieku 2, 4 i 5 lat.

– Kierująca oplem 31-letnia mieszkanka Katowic jadąc lewym pasem ruchu zatrzymała się, aby ustąpić pierwszeństwa kobiecie z dziećmi. Pojazd jadący po prawej stronie również się zatrzymał. Gdy piesi weszli na przejście, jadący bmw 71-letni łaziszczanin, najechał na tył opla, który siłą odrzutu uderzył w pieszych – opisują mikołowscy policjanci.

Poszkodowane zostały dzieci mikołowianki - z ogólnymi potłuczeniami maluchy trafiły do szpitala. Opieki medycznej wymagali także 45-letni pasażer opla oraz jego 8-letni syn.

Także w ich przypadku obrażenia nie okazały się poważne. Kierujący samochodami uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, przewidywanie, zwalnianie przed przejściami i zatrzymywanie się, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu.

źródło:

Zobacz więcej