RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister Gliński otrzymał prezent: Jutro „Fakt” odnotuje wręczenie łapówki

Piotr Gliński w sali BHP Stoczni Gdańskiej (fot. PAP/Marcin Gadomski)

W historycznej gdańskiej sali BHP odbyły się uroczystości upamiętniające podpisanie Porozumień Sierpniowych. W trakcie spotkania przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda przekazał wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu okolicznościową monetę. – Jutro na jedynce w „Fakcie” będzie odnotowane, że przewodniczący związku zawodowego wręczył łapówkę wicepremierowi polskiego rządu – skomentował Gliński.

„Wstyd, manipulacja”. Policja odpowiada na publikację „Faktu”

Tabloid „Fakt” po protestach w obronie mężczyzny o pseudonimie Margot zaatakował stołeczną policję. Gazeta opublikowała na okładce zmanipulowane –...

zobacz więcej

O gazecie „Fakt” głośno jest od kampanii wyborczej. To wtedy dziennik wydawany przez Ringier Axel Springer zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę wiążąc go ze sprawą wykorzystywania seksualnego. Na gazetę spadła wtedy lawina krytyki. Z kolei w poniedziałek „Fakt” uderzył w stołeczną policję. Już na okładce opublikowali zmanipulowane - według funkcjonariuszy – zdjęcie z zatrzymania aktywistki LGBT. „Wstyd za brak szacunku dla czytelników i manipulowanie” – skomentowała we wpisie KSP. Funkcjonariusze opublikowali też nieznane nagrania, na których widać jej agresywny atak na policjantów przed zatrzymaniem.

Teraz o „Fakcie” wspomniał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Polityk w poniedziałek brał udział w uroczystościach upamiętniających podpisanie Porozumień Sierpniowych i utworzenia NSZZ "Solidarność".

Jak wskazywał, wydarzenia te „zmieniły bieg świata”. – Naszym obowiązkiem jest chronić dziedzictwo "Solidarności”. Ono należy też do przyszłych pokoleń i pamięci świata. Musimy pamiętać o porozumieniach zawartych w Szczecinie, Gdańsku, Jastrzębiu-Zdroju i Dąbrowie Górniczej – podkreślał.

– Temu m.in. ma służyć wystawa fotografii z 1980 roku, którą w sali zorganizował Instytut Dziedzictwa Solidarności – mówił Piotr Gliński.

Na zdjęciu wygląda jak ofiara. Jak było naprawdę? [WIDEO]

Co chcesz zrobić? Chcesz mnie wk***ić? – krzyczała rozsierdzona aktywistka LGBT do stojącego nieruchomo młodego chłopaka w piątek na Krakowskim...

zobacz więcej

Z kolei przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda dodał, że Polacy muszą robić to, „co do nich należy, czyli dbać o historię”. – Musimy nadrobić grzech zaniedbania – powiedział.

Piotr Duda wręczył też wicepremierowi Glińskiemu monetę upamiętniającą 40-lecie tych historycznych wydarzeń. – Chciałbym skorzystać z okazji i wręczyć panu pierwszą taką monetę, która jest dla nas bardzo ważna – zaznaczył.

– Jutro na jedynce w „Fakcie” będzie odnotowane, że przewodniczący związku zawodowego wręczył łapówkę wicepremierowi polskiego rządu – zażartował Gliński.

– Ale bez koperty – dodał Duda.

Piotr Gliński dziękując za prezent podkreślił, że odbiera go jako honor.

źródło:
Zobacz więcej