RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Losowanie Ligi Europy: uśmiechy tylko w Poznaniu

Piłkarze Lecha nie wylosowali wymagającego rywala (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Białoruś, Szwecja i Łotwa. Z tych krajów pochodzą rywale Piasta Gliwice, Cracovii i Lecha Poznań w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Zadowoleni mogą być tylko poznaniacy. Wicemistrzowie Polski trafili na anonimowy zespół, a do tego jako jedyni z polskich przedstawicieli, swój mecz rozegrają u siebie.

Losowanie Ligi Mistrzów. Henning Berg może wrócić na Legię

Ararat-Armenia Erywań lub Omonia Nikozja – to potencjalni rywale Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dodatkowego smaczku...

zobacz więcej

Dziś swoich przeciwników poznały polskie zespoły, który spróbują przedrzeć się do Ligi Europy. Zadanie nie będzie łatwe, bo Lech Poznań, Cracovia i Piast Gliwice będą musiały wyeliminować aż czterech rywali.

Do tego cały tercet ma bardzo niski współczynnik UEFA. A to niezwykle ważne przy losowaniu. W pierwszej rundzie rozstawiony był tylko Lech.

Poznaniacy wylosowali Valmerię FC. Prawo startu w europejskich pucharach zapewniło Łotyszom zwycięstwo w Pucharze Łotwy. W trwającym sezonie rozgrywanym w systemie wiosna-jesień Valmiera zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Podobnie wygląda rywalizacja o miano najlepszej klubowej drużyny na Białorusi. A właśnie z tego kraju swojego rywala poznał Piast Gliwice – Dynamo Mińsk. Dla Ślązaków będzie to kolejna wyprawa za wschodnią granicę. Rok temu gliwiczanie byli gorsi od BATE Borysów.

Wydaje się, że Piast trafił na teoretycznie najmocniejszego przeciwka. Gliwiczanie mogli wylosować niżej notowany Szachtior Soligorsk i Ventspils.

Rezultat losowania nie wywołał uśmiechu na twarzach kibiców Cracovii. Pasy trafiły na lidera szwedzkiej ligi – Malmoe FF. Ewentualny awans piłkarzy Michała Probierza byłby dużą niespodzianką. Rok temu Cracovia też skończyła udział na pierwszej rundzie, przegrywając z DAC Dunajska Streda

Wszystkie mecze odbędą się 27 sierpnia.

źródło:
Zobacz więcej