RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje dziennikarz i historyk Dariusz Baliszewski

Dariusz Baliszewski miał 74 lata (fot. arch.TVP/PAP/Jan Bogacz)

W nocy w Warszawie zmarł ceniony dziennikarz, publicysta i historyk Dariusz Baliszewski. Przez lata pracował dla Telewizji Polskiej, gdzie prowadził popularne programy: „Świadkowie” i „Rewizja Nadzwyczajna”, dotyczące m.in. II wojny światowej. Miał 74 lata.

„Powstanie Kardynała”. Trwają prace nad filmem o Stefanie Wyszyńskim

My nie robimy tylko filmu, ale staramy się tworzyć kulturę, być kulturotwórczy – powiedział w TVP Info Tadeusz Syka, producent i scenarzysta filmu...

zobacz więcej

Informację o jego śmierci przekazało Radio dla Ciebie.

Baliszewski w trakcie swojej kariery współpracował także z TVN, pisał dla „Newsweeka” i „Wprost”, a ostatnio – od 2017 roku – był stałym publicystą „Uważam Rze Historia” i „Rzeczpospolitej”.

Znany był z sensacyjnych artykułów o kulisach działalności wywiadów, a także tekstów i książek dot. katastrofy w Gibraltarze z 4 lipca 1943 roku i działalności polskiego państwa podziemnego. Dużą popularnością cieszyła się jego książka „Gibraltar: tajemnica Sikorskiego”.

W 1999 roku Dariusz Baliszewski został odznaczony przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w twórczości telewizyjnej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej.

źródło:
Zobacz więcej