RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragiczna śmierć dziewięciolatka. Odpoczywał z rodzicami nad wodą

Przyczyną śmierci chłopca było niedotlenie mózgu spowodowane zadławieniem (fot. PAP/EPA)

Dziewięcioletni chłopiec zakrztusił się jedzeniem, odpoczywając z rodzicami nad wodą. Trafił do szpitala, w nocy zmarł. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Wyścig z czasem. Alanek pilnie potrzebuje operacji serca

U czteroletniego Alana Wróblewskiego jeszcze przed narodzinami lekarze stwierdzili bardzo rzadką wadę serca – zespół Ebsteina, przez który chłopiec...

zobacz więcej

Jak poinformowała prokurator rejonowa w Leżajsku Katarzyna Leszczak, sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci chłopca było niedotlenie mózgu spowodowane zadławieniem i masywny obrzęk mózgu.

„W dniu 5 sierpnia 2020 r. z udziałem asesora (...) przeprowadzono sekcję zwłok małoletniego, której wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej” – przekazała szefowa leżajskiej prokuratury.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że chłopiec z rodzicami przebywał na terenie ośrodka wypoczynkowego położonego w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu. Podczas jedzenia dziecko się zakrztusiło. Chłopiec trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie w nocy zmarł.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca. Śledztwo prowadzone jest „w sprawie”, a nie „przeciwko”, dotychczas nikomu nie postawiono zarzutu.

Prok. Leszczak dodała, że zabezpieczony został także materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych.

– Zaplanowano szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia – zapewniła prokurator.

źródło:

Zobacz więcej