RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przesyłki do kolejnych krajów. Poczta znosi część koronawirusowych ograniczeń

Poczta Polska zapowiada przywrócenie wysyłek do kolejnych krajów (fot. Dominika Zarzycka/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń wynikających z koronawirusa, Poczta Polska rozszerzyła możliwość wysyłania paczek i listów do kolejnych krajów – podał operator. Od 6 sierpnia do oferty wróciła m.in. Holandia, Czechy i Norwegia.

Są nowe informacje o epidemii. Kilkaset kolejnych zakażeń i zgony

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o kolejnych 619 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Poczta wyjaśniła, że w związku z COVID-19 obsługiwanych jest teraz blisko 60 krajów. Od 6 sierpnia przesyłki najszybszej kategorii (EMS) można wysyłać m.in. do Czech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii. W tej chwili przesyłki najszybszej kategorii są dostarczane do 10 państw. Paczki można nadawać do 40.

W ostatnim czasie przywrócono możliwość wysyłania przesyłek do m.in. Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Japonii, Singapuru, na Sri Lankę czy na Maltę.

Na stronie internetowej Poczty Polskiej znajdują się aktualne informacje, do których państw można wysłać paczkę czy list za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Poczta przypomniała, że 14 marca wobec braku stałych połączeń lotniczych operator zawiesił przyjmowanie przesyłek wysyłanych za granicę.

„Niezwłocznie przystąpiono do poszukiwania innych możliwości transportu i przywracania ruchu listów i paczek do kolejnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Obecnie wykorzystywany jest głównie transport lotniczy, drogowy oraz morski. To duża zmiana dla międzynarodowej wymiany przesyłek, która głównie opierała się na transporcie lotniczym, umożliwiającym szybkie dostawy” – zwrócono uwagę.

Operator zapewnił, że wraz ze stopniową likwidacją ograniczeń wynikających ze stanu epidemii będzie możliwe przywracanie szerokiej oferty przesyłek ekonomicznych, priorytetowych i kurierskich.

„Przez cały czas Poczta Polska analizuje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów” – podkreślono.

źródło:

Zobacz więcej