RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybuch gazu wysadził okoliczne zabudowania. Trzy osoby ranne, w tym dziecko

Do zdarzenia doszło w sobotę (fot. PAP/Mateusz Marek, zdjęcie ilustracyjne)

Wybuch gazu w Pradłach w powiecie zawierciańskim był tak silny, że wstrząsnął całą okolicą. Ranne zostały trzy osoby, w tym 10-letnie dziecko, a okoliczne zbudowania uległy zniszczeniu.

Chodel. Wybuch gazu. Strażacy przeszukują gruzy domu

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Chodel (województwo lubelskie). – W budynku przebywało pięć osób. Trzy już uratowano, nadal trwają...

zobacz więcej

Jak informuje „Dziennik Zachodni”, gaz i ogień rozsadziły zabudowania gospodarcze, a wybuch ciężko ranił i poparzył trzy osoby. To 10-letnie dziecko i dwóch dorosłych, którzy przebywali w tym samym miejscu. Na miejscu lądowały helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę w zabudowaniach gospodarczych na prywatnej posesji.

„Do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolnostojących budynków gospodarczych” – informuje Straż Pożarna w Zawierciu.

Na skutek wybuchu poszkodowane zostały trzy osoby: dwaj mężczyźni i 10-letnie dziecko. Ranni zostali przetransportowani trzema śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

Jak informuje szpital, wszyscy mają rany oparzeniowe na całym ciele. Są w stanie dobrym, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Prawdopodobnie przyczyną był wybuch butli z gazem. Budynek gospodarczy, w którym doszło do wybuchu, będzie musiał być rozebrany. Zagraża bezpieczeństwu, bo naruszona została jego konstrukcja.

źródło:
Zobacz więcej