RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 10.08 – znaczny spadek zakażeń

Dobowy rekord zakażeń koronawirlsem w Polsce padł w sobotę – 843 przypadki Covid-19 (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

50 zakażeń mniej niż dzień wcześniej odnotowano minionej doby na Mazowszu – wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Liczba osób z Covid-19 w stołecznym regionie wynosi już blisko 7,2 tys. Z zakażonych wyzdrowiało ponad 4,1 tys. osób.

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Nie żyje jedna osoba, kilkadziesiąt rannych

Na Węgrzech doszło do wypadku polskiego autokaru – informuje Polska Agencja Prasowa. Ze wstępnych informacji wynika, że tragiczne w skutkach...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w województwie mazowieckim zmarło już 389 osób zakażonych koronawirusem. W niedzielę – jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia – nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego.

Do 2546 wzrosła minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 31), zaś na całym Mazowszu – do 7 194. Odnotowane w niedzielę zachorowania na Covid-19 to w sumie 81 osób. To znaczny spadek w porównaniu do soboty, gdy potwierdzono 131 infekcji; w piątek były to z kolei 104 nowe przypadki.

Jak dotąd na Mazowszu potwierdzono 4138 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 20 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi w poniedziałek – wynosi 51 791. 1 807 z nich zmarło.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 21 091 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 1840 osób, a w mazowieckich szpitalach leży 476 pacjentów.

Województwo mazowieckie jest drugie w statystykach infekcji w Polsce. Od początku maja najwięcej zakażonych jest w województwie śląskim – 17 845.

źródło:
Zobacz więcej