RAPORT

Prorosyjska era Tuska

IMGW wydał ostrzeżenia przed upałami dla ośmiu województw

W trakcie upałów należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV(fot PAP/Grzegorz Michałowski)
W trakcie upałów należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV(fot PAP/Grzegorz Michałowski)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla ośmiu województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Temperatura przekroczy tam 30 st.

Wielka bójka na belgijskiej plaży. W ruch poszły parasole i leżaki

Wielka bójka na parasole i leżaki rozegrała się na plaży w nadmorskim kurorcie Blankenberge we Flandrii Zachodniej w Belgii. Konieczna była...

zobacz więcej

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej