RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mińsk: Zatrzymano dziennikarki Biełsatu

Obie dziennikarki zostały przewiezione na komisariaty (fot. Natalia Fedosenko\TASS via Getty Images)

Dwie dziennikarki niezależnej telewizji Biełsat: Iryna Sławnikowa i Kaciaryna Tkaczenka zostały zatrzymane w niedzielę w Mińsku. Sławnikowa koordynuje pracę Biełsatu w Mińsku. Obie dziennikarki zostały przewiezione na komisariaty.

„Przeciwko Łukaszence występuje coraz więcej ludzi”

– Przeciwko Łukaszence występuje coraz więcej ludzi. Praktycznie cały kraj powstaje przeciw niemu – powiedziała w TVP Info Natalia Radzina,...

zobacz więcej

O zatrzymaniu powiadomił sam Biełsat, a także rosyjska redakcja BBC News, która podkreśla, iż są to kolejne zatrzymania dziennikarzy, do których doszło na Białorusi w niedzielę, w dniu wyborów prezydenckich.

Wcześniej w niedzielę zatrzymani zostali w Mińsku trzej dziennikarze niezależnej rosyjskiej telewizji Dożd. Mają oni opuścić kraj. Zarzucono im brak akredytacji niezbędnej do pracy na Białorusi.

Wieczorem pojawiły się doniesienia o zatrzymaniu w Mohylewie i Homlu dwóch dziennikarek popularnego białoruskiego portalu Tut.by.

Telewizja Biestat to stacja białoruskojęzyczna, która nadaje z Polski i jest przez nią finansowana. Na Białorusi jest dostępna przy pomocy sygnału satelitarnego i w internecie.

źródło:

Zobacz więcej