RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zderzenie dwóch skuterów wodnych na Jeziorze Zegrzyńskim

O szczegółach zajścia poinformowano na Facebooku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Legionowie (fot. WOPR Legionowo)

Ok. godz. 15 na Jeziorze Zegrzyńskim doszło do zderzenia dwóch skuterów wodnych, w wyniku którego 30-latek z urazem nogi został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala – przekazała stołeczna policja. Uczestnicząca w zdarzeniu 23-letnia kobieta nie odniosła obrażeń.

Ledwo chodził, nie mógł latać. Leśnicy uratowali młodego bielika

Na terenie Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych...

zobacz więcej

O szczegółach zajścia poinformowano na Facebooku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Legionowie.

„O godzinie 14.50 ratownicy będący na bazie zauważyli wypadek z udziałem dwóch skuterów wodnych przy plaży przy Hotelu 500. Kierująca skuterem wpłynęła w drugi, w efekcie czego mężczyzna z niego wypadł. Natychmiast nasi ratownicy uzbrojeni w apteczkę, deskę ortopedyczną pobiegli w celu udzielenia pomocy. Okazało się, że pacjent jest przytomny, jednak ma uszkodzoną miednicę oraz nogę” – czytamy.

Jak podkreślono, na miejsce dopłynęła karetka wodna, a o sytuacji powiadomiono policję.  – Uraz, którego doznał poszkodowany był na tyle poważny, że zespół karetki zdecydował, że pacjent powinien być jak najszybciej przetransportowany do szpitala Śmigłowcem LPR. Pogoda jaką mamy sprzyja odpoczynkowi nad wodą, jednak róbmy to z głową! – zaapelował WOPR. 

źródło:
Zobacz więcej