RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Pride of Poland”: Perfinka sprzedana za 1 mln 250 tys. euro

Klacz wylicytował nabywca z Arabii Saudyjskiej (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Klacz Perfinka wyhodowana w stadninie koni w Białce została sprzedana za 1 mln 250 tys. euro podczas niedzielnej aukcji koni arabskich czystej krwi „Pride of Poland” w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Klacz wylicytował nabywca z Arabii Saudyjskiej.

Ardanowski odpowiada na „kłamliwe zarzuty” ws. stadniny w Janowie Podlaskim

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odpowiedział w Sejmie na „kłamliwe zarzuty posłanek z PO” odnośnie sytuacji w stadninie w Janowie. Na...

zobacz więcej

Siwa, 9-letnia klacz Perfinka w ubiegłym roku wygrała w swojej klasie wszystkie czempionaty w USA. Nie było jej podczas aukcji w Janowie Podlaskim; klacz jest obecnie w USA w dzierżawie, która kończy się 31 sierpnia.

To prawdopodobnie najwyższa cena za konia wylicytowana podczas trwającej w Janowie Podlaskim aukcji „Pride of Poland”. Łącznie na aukcję wystawionych zostało 22 araby ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz z hodowli prywatnej. Jeden koń został wycofany.

W ubiegłym roku na aukcji „Pride of Poland” wylicytowano 14 koni za łączną kwotę 1 mln 396 tys. euro. Najwyższą cenę – 400 tys. euro – osiągnęła pięcioletnia, siwa klacz Galerida wyhodowana w Michałowie. Sześć koni nie osiągnęło wtedy na licytacji zakładanej przez właścicieli ceny minimalnej i nie zostało sprzedanych.

Rekordowa jak dotychczas kwota na aukcji „Pride of Poland” padła w 2015 r. Wówczas za 1,4 mln euro została sprzedana 10-letnia siwa klacz Pepita, wyhodowana w stadninie janowskiej.

źródło:

Zobacz więcej