RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Trzeba ich zapamiętać”. Balcerowicz o sędziach i prokuratorach

Wpis Balcerowicza jest komentarzem do decyzji sądu o aresztowaniu aktywisty LGBT (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Złe ustroje opierają się na zastraszaniu niepokornych przez aparat państwa – napisał na Twitterze Leszek Balcerowicz. Jak ocenił, aparat ten obejmuje służby, „prokuratorów Ziobry” oraz sędziów, którzy „akceptują ich wnioski o wtrącanie ludzi do aresztów wydobywczych”. Wpis Balcerowicza jest reakcją na zatrzymanie działacza LGBT.

Balcerowicz: Przez PiS-owskie rozdawnictwo więcej ludzi umrze na raka

– Gdyby każdy Polak wiedział, ile z tego powodu musi zapłacić więcej podatków albo ilu ludzi z powodu PiS-owskiego rozdawnictwa umrze na raka lub z...

zobacz więcej

Protesty w Warszawie rozpoczęły się w piątek. Grupa osób sprzeciwiała się aresztowaniu na dwa miesiące aktywisty LGBT Michała Sz., przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. „Margot”.

Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wszyscy zatrzymani opuścili komendy policji – poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Wszystkie usłyszały zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku. Pięć osób usłyszało dodatkowe zarzuty uszkodzenia radiowozu i naruszenia nietykalności policjanta. Objęte zostały policyjnym nadzorem.

Leszek Balcerowicz, odnosząc się do tych wydarzeń, napisał na Twitterze o „reżimie Kaczyńskiego”, w którym – jak twierdzi – aparat państwa służy zastraszaniu niepokornych. Dodał, że trzeba zapamiętać tych, których ten aparat obejmuje.

źródło:
Zobacz więcej