RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Ulica, zagranica, fejkownica”. Tarczyński grozi sądem posłowi KO

Nie ma symetrii między tym, co działo się w czasie rządów PO, a tym, co dzieje się teraz w Polsce – powiedział w programie „Woronicza 17” europoseł PiS Dominik Tarczyński, przypominając m.in. niechlubną akcję „Widelec” z czasów rządów PO-PSL. Odniósł się też do polityków Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, którzy protestują wobec zatrzymania aresztowanego decyzją sądu, znanego jako „Margot” Michała Sz. Tarczyński cytował komentarz dziennikarza Samuela Pereiry: „Ulica, Zagranica, Fejkownica, Piaskownica” i zagroził posłowi Dariuszowi Jońskiemu (KO) sądowym procesem.

„Tak jak w USA życie stracił Floyd”. Szokujące oskarżenia Lubnauer wobec policji

Amerykański scenariusz wielomiesięcznych protestów – tym razem w Polsce? Po starciach środowisk LGBT z Policją posłanka KO Katarzyna Lubnauer...

zobacz więcej

Przypomnijmy – liczni politycy opozycji nie zgadzając się też choćby z czasowym zatrzymaniem w piątek kilkudziesięciu agresywnych manifestantów środowisk LGBT. Jak w sobotę poinformowała stołeczna policja, wszyscy protestujący zostali zwolnieni z komisariatów.

Dlaczego zostali zatrzymani? Między innymi z powodu agresywnych zachowań, starć z policją i ataku na radiowóz. W sprawie „Margot” w sobotę zabrała głos komisarz ds. praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović, domagając się uwolnienia mężczyzny.

W programie „Woronicza 17” Dominik Tarczyński przypomniał jednak o dziesiątkach zatrzymań i policyjnych torturach za czasów rządów PO-PSL – wskazywał m.in. na głośną sprawę, nazwaną akcją „Widelec”. – Nie ma symetrii między tym, co działo się w czasie rządów PO, a tym, co dzieje się teraz w Polsce – podkreślił europoseł PiS.

– Konstytucja daje prawo wszystkim co do wyznania, orientacji seksualnej, ale nie daje prawa do tego, aby być bandytą – powiedział gość TVP Info. Dodał przy tym, że zatrzymania przeprowadzono z powodu podejrzeń popełnienia przestępstwa, nie zaś ze względu na to, kim byli protestujący.

– Przypisywanie skutków zachowań tych osób orientacji seksualnej jest sekciarską manipulacją, próbą znalezienia i otrzymania immunitetu społecznego i politycznego – ocenił Tarczyński. Zacytował też wpis szefa portalu tvp.info. – Świetnie napisał, powtórzę to, Samuel Pereira: „Ulica, zagranica, fejkownica” – podsumował europoseł. Wezwał też posła KO Dariusza Jońskiego, jednego z gości „Woronicza 17”, do wycofania się ze słów wypowiedzianych w programie, które sugerowały, że Tarczyński rzekomo powiedział: „LGBT poza Polskę”. – Albo pan przyzna, że to nieprawda, albo ma pan proces – powiedział polityk PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej