RAPORT

Pogarda

KAS przejęła fałszywy dyplom i nielegalne automaty do gier w pięciu powiatach

Za używanie podrobionych dokumentów grozi kara od 3 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności (fot. KAS)
Za używanie podrobionych dokumentów grozi kara od 3 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności (fot. KAS)

Najnowsze

Popularne

W ostatnich tygodniach opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 39 nielegalnych automatów do gier oraz podrobiony dyplom ukończenia studiów – poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Opolu.

Skazany za znęcanie się nad bliskimi uciekł do Norwegii. Siedzi w tamtejszym areszcie

Na podstawie wydanego przez polskie władze Europejskiego Nakazu Aresztowania norweska policja zatrzymała Polaka skazanego w 2012r. przez sąd w...

zobacz więcej

W ciągu ostatnich tygodni opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali osiem nielegalnych salonów gier działających na terenie pięciu powiatów. W ręce funkcjonariuszy trafiło 39 nielegalnych automatów do gier.

W jednym z salonów przejęto cztery zestawy komputerowe, które zdaniem specjalistów, były wykorzystywane do nielegalnego zarobku.

– To nowy trend hazardowy polegający na organizowaniu nielegalnych gier za pomocą zestawów komputerowych z wykorzystaniem sieci Internet – wyjaśnia IAS w Opolu.

We wszystkich przypadkach wszczęto postępowania karno-skarbowe i administracyjne. Za nielegalny hazard grozi kara więzienia do lat 3 oraz wysokie grzywny.

Na nietypową zawartość trafili funkcjonariusze KAS podczas kontroli jednej z przesyłek pocztowych. W kopercie znajdował się odpis dyplomu wyższej uczelni i kartki suplementu do dyplomu. Zdaniem kontrolerów, dokument był wykonanym odpłatnie falsyfikatem. Sprawę przekazano policji. Za używanie podrobionych dokumentów grozi kara od 3 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej