RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Trzeba pamiętać o szacunku i wolności dla każdego, ale przede wszystkim o poszanowaniu prawa”

Wiec został zorganizowany w solidarności z „Margot” – działaczem LGBT, który został aresztowany m.in. za napaść (fot. Twitter/ Polska Policja)

We współczesnym sporze cywilizacyjnym trzeba pamiętać o wzajemnym szacunku i wolności dla każdego, ale przede wszystkim o poszanowaniu polskiego prawa, tradycji, kultury, historii i religii - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Lewicowe bojówki i flaga LGBT. Zbezczeszczona figura Jezusa w Warszawie

Do kilku najważniejszych warszawskich pomników w nocy z wtorku na środę przyczepiono tęczowe flagi i kartki z wulgarnymi hasłami. Policja dostała...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się na Facebooku do manifestacji środowisk LBGT zorganizowanych pod hasłem solidarności z aresztowanym Michałem Sz. ps. „Margot”. Przed miesiącem demolował on furgonetkę fundacji pro-life i napadł na jej członka; nagranie ze zdarzenia jest dostępne w internecie. W zeszłym tygodniu uczestniczył w profanacjach warszawskich pomników, w tym figury Jezusa przed kościołem św. Krzyża.

„Na świecie i w Polsce toczy się spór cywilizacyjny. Wolność człowieka kończy się tam, gdzie pojawia się naruszenie godności innej osoby. Dotyczy to także uczuć patriotycznych i religijnych. Reprezentuję formację, która jednoznacznie szanuje polską kulturę i historię. Dlatego uważam, że pewne zachowania są karygodne i absolutnie niedopuszczalne” - przekazał szef rządu.

W tym współczesnym sporze cywilizacyjnym - jak dodał - trzeba pamiętać o wzajemnym szacunku i wolności dla każdego, ale przede wszystkim o poszanowaniu polskiego prawa, tradycji, kultury, historii i religii.

„Nie będzie tolerancji dla łamania prawa i agresji!” - zaznaczył.

źródło:

Zobacz więcej