RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielotysięczny protest przed rezydencją premiera w Jerozolimie

Zgromadzenie pod siedzibą Netanjahu było największe od długiego czasu (fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)

Tysiące protestujących zgromadziło się w sobotę na ulicach Jerozolimy przed rezydencją premiera Izraela Benjamina Netanjahu, domagając się rezygnacji szefa rządu. To kontynuacja protestów „czarnych flag” trwających od kilku miesięcy.

Tłumy demonstrantów przed budynkiem parlamentu w Jerozolimie [WIDEO]

Tysiące Izraelczyków wyszły na ulice Jerozolimy, aby po raz kolejny zaprotestować przeciwko premierowi Benjaminowi Netanjahu, wobec którego toczy...

zobacz więcej

Według agencji AP mimo konsekwentnego lekceważenia demonstrantów przez Netanjahu jako skrajnych lewicowców i anarchistów, sobotnie zgromadzenie pod siedzibą Netanjahu było największe od długiego czasu.

Demonstranci przynoszący czarne i izraelskie flagi wzywają premiera do ustąpienia wobec ciążących na nim zarzutów korupcyjnych. Obwiniają koalicyjny rząd Netanjahu m.in. o nieadekwatną odpowiedź na pandemię koronawirusa, która ciężko doświadczyła izraelską gospodarkę, doprowadzając do 20–procentowego bezrobocia.

Mimo początkowego sukcesu w powstrzymaniu wirusa, Izrael obecnie przeżywa drugą, znacznie większą falę infekcji.

Poza głównym protestem skupionym na ulicy Balfoura przed rezydencją, tłum około tysiąca osób zgromadził się pod letnim domem Netanjahu w Cezarei.

Według AP protesty „czarnych flag” są największymi protestami w Izraelu od 2011 r.

źródło:

Zobacz więcej