Piłkarska LM: Lewandowski strzelił dwa gole; Bayern Monachium w ćwierćfinale

Robert Lewandowski trafił do siatki w 10. i 84. minucie (fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND)

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w rewanżowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów, a Bayern Monachium wygrał u siebie z Chelsea Londyn 4:1 i awansował do ćwierćfinału. Polski napastnik trafił do siatki w 10. i 84. minucie. Pierwsza bramka padła z rzutu karnego.

Boniek: Mecz o piłkarski Superpuchar się nie odbędzie

Zaplanowany na niedzielę mecz o piłkarski Superpuchar się nie odbędzie - poinformował w sobotę na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

W pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało jeszcze przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa, mistrzowie Niemiec wygrali 3:0.

Zwycięzca dwumeczu zagra w turnieju finałowym LM, który odbędzie się od 12 do 23 sierpnia w Lizbonie na stadionach Jose Alvalade oraz Luz. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały.

Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

Lewandowski na czele klasyfikacji strzelców

W klasyfikacji wszech czasów LM Lewandowski zajmuje czwarte miejsce z 66 bramkami. Liderem zestawienia jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 130 goli.