RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wiec w obronie „Margot”: Mówca chwali się „szkalowaniem tego kraju dla zagranicznych mediów”

Wiec został zorganizowany w solidarności z „Margot” – działaczem LGBT, który został aresztowany m.in. za napaść (fot. 	PAP/Radek Pietruszka)
Wiec został zorganizowany w solidarności z „Margot” – działaczem LGBT, który został aresztowany m.in. za napaść (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– Dzisiaj jestem tu nie tylko dla siebie, myślę też o innych osobach. (...) Myślę o nich za każdym razem, kiedy szkaluję ten kraj dla zagranicznych mediów – słyszmy z ust osoby przemawiającej w trakcie dzisiejszego wiecu LGBT w Warszawie. Słowa wzbudziły entuzjazm tłumu. Manifestacja została zorganizowana w solidarności z „Margot” – działaczem LGBT, który został aresztowany m.in. za napaść.

„Do tej pory tęczowi bandyci byli bezkarni”. Szef Fundacji Pro o zatrzymaniu „Margot”

– Prokuratura i policja wreszcie zadziałały tak jak należy. Miejsce bandytów jest w więzieniu. Oczywiście, zanim nie zapadnie wyrok sądu, ten...

zobacz więcej

Materiał został zamieszczony w internecie przez jeden z kanałów KOD. Internauta o nicku „Horned Ducky” podaje, że osoba przemawiająca na nagraniu to „Emilia” z fundacji Trans-Fuzja, która aktywnie zajmuje się promowaniem haseł LGBT.

– Dzisiaj jestem tu nie tylko dla siebie, myślę też o innych osobach. Myślę o nich za każdym razem, kiedy zabieram głos na demonstracjach – mówi.

– Myślę o nich za każdym razem, kiedy szkaluję ten kraj dla zagranicznych mediów – dodaje, czym wzbudza entuzjazm tłumu.

Manifestacja została zorganizowana pod hasłem solidarności z działaczem LGBT Michałem Sz. ps. „Margot”, który przed miesiącem demolował furgonetkę fundacji pro-life i napadł na jej członka; nagranie ze zdarzenia jest dostępne w internecie. W zeszłym tygodniu uczestniczył w profanacjach warszawskich pomników, w tym figury Jezusa przed kościołem św. Krzyża. Aresztowanie Michała Sz. wzbudziło liczne protesty polityków opozycji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej