RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiec solidarności z „Margot”. Uczestnicy przynieśli wizerunek Trzaskowskiego

Protest zorganizowano po piątkowych wydarzeniach związanych z zatrzymaniem Michała Sz. (fot. Twitter)

Na placu Defilad rozpoczęła się manifestacja poparcia dla społeczności LGBT. Protest zorganizowano po piątkowych wydarzeniach związanych z zatrzymaniem Michała Sz. ps. „Margot”, który napadł na działacza pro-life. Demonstrujący przynieśli wizerunek prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

„Do tej pory tęczowi bandyci byli bezkarni”. Szef Fundacji Pro o zatrzymaniu „Margot”

– Prokuratura i policja wreszcie zadziałały tak jak należy. Miejsce bandytów jest w więzieniu. Oczywiście, zanim nie zapadnie wyrok sądu, ten...

zobacz więcej

Manifestacje zorganizowano pod hasłem solidarności z Michałem Sz. ps. „Margot”, który przed miesiącem demolował furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do Życia i napadł na jej działacza; nagranie ze zdarzenia jest dostępne w internecie. W zeszłym tygodniu uczestniczył w profanacjach warszawskich pomników, w tym figury Jezusa przed kościołem św. Krzyża. Wczoraj mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

Pod PKiN zebrało się kilkaset osób. Pośród zdjęć z manifestacji, które pojawiły się na Twitterze, na jednym widać parę demonstrujących z wizerunkiem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Sam Trzaskowski, znany z podpisania Karty LGBT+, zabierał już zdanie na temat wczorajszych protestów, oferując ich uczestnikom pomoc prawną.

„W Warszawie nie może być miejsca na dyskryminowanie kogokolwiek. Wszyscy jesteśmy równi i każdy zasługuje na szacunek. Dlatego warszawiacy, którzy potrzebują pomocy prawnej lub psychologicznej mogą skorzystać z naszego wsparcia” – pisał na Twitterze. Do wpisu dołączył link do podstrony „Poradnictwo dla osób dyskryminowanych” na stronie warszawskiego ratusza.

Na zdjęciu widać również mężczyznę wykonującego wulgarny gest w kierunku wykonującego fotografię.

źródło:
Zobacz więcej