RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protest w Warszawie. Policja wyjaśnia, kto został zatrzymany [WIDEO]

Po proteście zatrzymanych zostało 48 osób (fot. Twitter/Policja)

Wśród zatrzymanych po piątkowym proteście w Warszawie są osoby, które niszczyły policyjny sprzęt nagłaśniający i radiowóz oraz utrudniały wykonywanie czynności służbowych – poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Funkcjonariusze podkreślają, że „osoby utrudniające działania Policji były wielokrotnie wzywane do zachowania zgodnego z prawem”.

Michał Sz. doprowadzony do aresztu

Michał Sz. został doprowadzony do właściwego aresztu śledczego - potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Ze względów...

zobacz więcej

Michał Sz. jest podejrzany o dokonanie czynu chuligańskiego, polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia – informuje warszawska Prokuratura Okręgowa. W obawie przed matactwem - część osób biorąca udział w napaści nie jest jeszcze rozpoznana - sąd zdecydował o aresztowaniu Michała Sz. na dwa miesiące.

W związku z aresztem dla aktywisty LBGT, w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest, który miał utrudnić policji zatrzymanie Michała Sz. Protestujący przeszli później na Krakowskie Przedmieście pod bazylikę św. Krzyża, gdzie w zeszłym tygodniu doszło do profanacji figury Jezusa. Tu doszło do aktów agresji wobec policji - zaatakowany został m.in. radiowóz.Policja zatrzymała łącznie 48 osób; część z nich zostalo już zwolnionych.

Policja podkreśla, że zatrzymano m.in. „osoby, które niszczyły policyjny sprzęt nagłaśniający oraz niszczące radiowóz policyjny i utrudniające wykonywanie czynności służbowych”.

„Wśród zatrzymanych są również osoby, które atakowały policjantów, znieważały funkcjonariuszy oraz niszczyły sprzęt nagłaśniający i radiowóz skacząc po dachu i masce pojazdu” – czytramy we wpisie na Twitterze Polskiej Policji. „Agresywne osoby zatrzymane w dniu wczorajszym dopuszczały się między innymi czynnego udziału w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie. Jest to przestępstwo określone w art. 254 kk” – podkreśla Policja.

źródło:
Zobacz więcej