RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski odnosi się do wczorajszych zajść oferując wsparcie prawne

W czasie wczorajszych zajść policja zatrzymała 48 osób (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Wsparcie prawne oferował uczestnikom wczorajszych zajść prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „To osoba pokrzywdzona przez p. Sz. otrzyma pomoc? No chyba, że akceptujecie chuligański napad?” – skomentował sprawę poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. Z kolei portal tvp.info rozmawiał w tej sprawie z rzeczniczką stołecznego ratusza Karoliną Gałecką.

„Do tej pory tęczowi bandyci byli bezkarni”. Szef Fundacji Pro o zatrzymaniu „Margot”

– Prokuratura i policja wreszcie zadziałały tak jak należy. Miejsce bandytów jest w więzieniu. Oczywiście, zanim nie zapadnie wyrok sądu, ten...

zobacz więcej

„W Warszawie nie może być miejsca na dyskryminowanie kogokolwiek. Wszyscy jesteśmy równi i każdy zasługuje na szacunek. Dlatego warszawiacy, którzy potrzebują pomocy prawnej lub psychologicznej mogą skorzystać z naszego wsparcia” – pisał na Twitterze Trzaskowski. Do wpisu dołączył link do podstrony „Poradnictwo dla osób dyskryminowanych” na stronie warszawskiego ratusza.

Prezydentowi Warszawy odpowiedział poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. „To osoba pokrzywdzona przez p. Sz. otrzyma pomoc? No chyba, że akceptujecie chuligański napad?” – napisał, zamieszczając zrzuty kadrów z nagrania, na którym widać jak „Margot” napada na działacza pro-life.

Portal tvp.info skontaktował się w tej sprawie z rzeczniczką ratusza Karoliną Gałecką, która wypowiadała się na Twitterze w tonie podobnym co Trzaskowski. Jak stwierdziła, miasto „nie oferuje pomocy bezpośrednio ani kierowcy samochodu pro-life, ani osobom, które brały udział we wczorajszym zgromadzeniu”.

– My poinformowaliśmy jako miasto, że jeśli ktokolwiek potrzebuje pomocy prawnej, to my jako miasto dofinansowujemy taką pomoc prawną i psychologiczną – powiedziała.

Michał Sz. ps. „Margot” przed miesiącem demolował furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do Życia i napadł na jej działacza; nagranie ze zdarzenia jest dostępne w internecie. W zeszłym tygodniu uczestniczył w profanacjach warszawskich pomników, w tym figury Jezusa przed kościołem św. Krzyża. Wczoraj mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące. Sprawa wywołała protesty grup LGBT. W sprawie najbardziej agresywnych uczestników zajść interweniowała policja. Zatrzymano łącznie 48 osób.

źródło:
Zobacz więcej