RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska rowerzystka spadła ze zbocza w słowackiej części Pienin

Ratownicy z Horskiej Zachrannej Służby udzielili kobiecie pierwszej pomocy (fot. Facebook/HZS)

48-letnia turystka z Polski została ranna w Pieninach na Słowacji po tym, jak spadła z roweru i zsunęła się 15 metrów ze zbocza. Ratownicy z Horskiej Zachrannej Służby udzielili kobiecie pierwszej pomocy i przekazali ją ratownikom GOPR.

Groźny wypadek w Rybniku. Czterolatek potrącony przez ciężarówkę

Czteroletni chłopiec został w sobotę potrącony przez samochód oczyszczania miasta na jednym z osiedli Rybnika (Śląskie). Dziecko wybiegło spomiędzy...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w sobotę po południu. Kobieta jechała rowerem w rejonie Sokolicy. W pewnym momencie przewróciła się i spadła ze zbocza, z wysokości 15 m, na brzeg Dunajca.

48-latka zraniła się w nogę, doznała też urazu głowy i licznych otarć pleców. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni HZS. Po udzieleniu kobiecie pierwszej pomocy przewieźli ją na granicę państwową, gdzie przekazali ją ratownikom z polskiego GOPR.

Sokolica, obok Trzech Koron, jest najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych w Pieninach. Jej południowe, skalne ściany opadają uskokami prawie pionowo do przełomu Dunajca. Najwyższy uskok pod szczytem Sokolicy to niemal pionowa ściana 100-metrowej wysokości.

źródło:
Zobacz więcej