RAPORT

Wojna na Ukrainie

Policjant stał nieruchomo, gdy „Margot” krzyczał do niego „jesteś chu***, k***a” [WIDEO]

Następnie zbiegowisko wokół Michała Sz. przeniosło się na Krakowski Przedmieście (fot. FB/oko.press)
Następnie zbiegowisko wokół Michała Sz. przeniosło się na Krakowski Przedmieście (fot. FB/oko.press)

Pod koniec czerwca demolował furgonetkę fundacji pro-life i szarpał jej kierowcę. Na początku sierpnia agresję skierował wobec funkcjonariuszy, którzy za tamtą napaść przyszli go – zgodnie z decyzją sądu – aresztować. – Jesteś chu***, k***a – krzyczał Michał Sz. w piątek do funkcjonariusza przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciwko Homofobii. Policjant nie reagował.

Para aktywistów LGBT sposobem „na prześladowanie” zebrała już blisko 200 tys. zł

„Potrzebny nam hajs na opłacenie prawników, którzy pomagają w sądzie w sprawie Margot” – alarmuje w opisie internetowej zbiórki Zuzanna Madej,...

zobacz więcej

Kilkadziesiąt osób ze środowisk LGBT zebrało się w piątek na stołecznym Solcu, by bronić przed aresztowaniem znanego jako „Margot” mężczyzny, który identyfikuje się jako kobieta.

„Pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii aktywiści utworzyli „mur z rowerów” i z własnych ciał” – opisuje lewicowy oko.press. Po chwili w pierwszym szeregu pojawił się podejrzany Sz. – Jesteś chu***, k***a – krzyczał do policjantów, którzy nie reagowali.

Zarejestrowano to na jednym z wielu nagrań z tamtego zajścia, które w sobotę na Twitterze udostępnił Waldemar Krysiak, autor bloga „Gej przeciwko światu”.

Na innych materiałach słychać więcej wulgaryzmów. „J***ć pały i sąd cały!”, „J***ć psy, stop bzdurom!” – krzyczeli zwolennicy LGBT, kiedy zatrzymywany był „Margot”. Mężczyzna przed miesiącem demolował fugonetkę fundacji pro-life i napadł na jej członka; nagranie ze zdarzenia jest dostępne w internecie. W zeszłym tygodniu uczestniczył w profanacjach warszawskich pomników, w tym figury Jezusa przed kościołem św. Krzyża.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej