RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Groźny wypadek w Rybniku. Czterolatek potrącony przez ciężarówkę

Śmigłowcem LPR przewieziono go do szpitala w Katowicach (fot. Shutterstock/Nadia Cruzova)

Czteroletni chłopiec został w sobotę potrącony przez samochód oczyszczania miasta na jednym z osiedli Rybnika (Śląskie). Dziecko wybiegło spomiędzy zaparkowanych samochodów pod jadący wolno pojazd. Śmigłowcem LPR przewieziono je do szpitala w Katowicach.

Śmierć na drodze krajowej. Passatem potrącił rowerzystę

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę nad ranem na Lubelszczyźnie, na krajowej „dziewiętnastce”. Kierujący volkswagenem passatem potrącił...

zobacz więcej

Jak zrelacjonował podkomisarz Ryszard Czepczor z rybnickiej policji, chłopiec szedł wzdłuż ul. Wawelskiej w rybnickiej dzielnicy Maroko-Nowiny pod opieką mamy.

– W pewnym momencie odbiegł od niej pomiędzy zaparkowanymi samochodami i nieszczęśliwie wybiegł na ulicę, gdzie został potrącony przez samochód ciężarowy – powiedział policjant.

– Ciężarowy samochód oczyszczania miasta jechał bardzo wolno. Potrącone dziecko zostało zabrane do szpitala w Katowicach śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – dodał Czepczor.

Rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Wojciech Gumułka przekazał, że tamtejsi lekarze nie stwierdzili u czterolatka poważniejszych obrażeń. – Jest poobijany, w stanie ogólnym dobrym – uściślił przedstawiciel szpitala.

O potrąceniu dziecka poinformował m.in. portal rybnik.dlawas.info.

źródło:

Zobacz więcej